Město Kopřivnice - Kopřivnické noviny ze dne 14.03.2019 - Všechny místní bowlingové soutěže zakončily podzimní část sezony
Cyklostezky v Kopřivnici - foto Yan a Baara Čelikovských - YB studio

Kopřivnické noviny číslo 10/2019 ze dne 14.03.2019

Všechny místní bowlingové soutěže zakončily podzimní část sezony

(Počet zobrazení: 1167)
Kopřivnice (cab) – Na začátku března byla kompletně zakončena podzimní část kopřivnických bowlingových soutěží.

Již v lednu se v místním Bowling Centru uskutečnilo finále Kopřivnické ligy, v němž se ale vůbec nedařilo jejím favoritům. Již ve čtvrtfinále play-off vypadly všechny nejlepší čtyři týmy základní části. Eláni vyřadili obhájce titulu Pitbuly, Frajeři přehráli vítěze základní části KMH Závišice a Draci s Black Horse porazili Baracudu a XXX team. V semifinále pak přešli Frajeři přes Draky a Eláni přes Black Horse. Ve finále hráli Frajeři (Radim Jurečka, Kamil Příhoda, Jiří Geryk, Jiří Růžička, Ivan Walder, Jaromír Zrunek a Pavel Melnar) nad svůj celodenní průměr (710 b.) za hru a náhozy 782 b. a 701 b. tak získali mistrovský titul. Druzí tedy skončili Eláni a třetí místo vybojovali Draci nad družstvem Black Horse.

Na kopřivnických bowlingových drahách proběhlo také finále Ligy dvojic, kterou ovládlo družstvo Gemini (Miroslav Mrocek a Milan Prokop) před Metalurgií, která se na druhou příčku vyhoupla z páté. O třetí místo si to rozdali až v posledním kole Žraloci a BC Štramberk. Žraloci potřebovali získat alespoň 3,5 b. (ze čtyř možných), což se jim podařilo a výhrou 4:0 odsunuli BC Štramberk na bramborovou pozici. První tři týmy tak postoupily do superfinále, jež se konalo nejprve ve Valašském Meziříčí a poté 2. března ve Frýdku-Místku, kde se mezi sebou utkala nejlepší družstva z Kopřivnice, Frýdku-Místku a Valašského Meziříčí. Kopřivnickým týmům se více dařilo v kole druhém a nejlepším z nich byl na čtvrté příčce Gemini, jenž ale neobhájil loňské vítězství. Z poslední příčky se na konečnou šestou prodrali Žraloci a sedmé místo obsadila Metalurgie. Nejlepší individuální výsledek, co se týče průměru bodů na zápas, dosáhli Miroslav Mrocek z Gemini (179,81 b., 10. místo) a Radim Jurečka ze Žraloků (178,81 b., 11. místo).