Letecký pohled na Kopřivnici - CBS Malované mapy

Kopřivnické noviny číslo 26/2018 ze dne 12.07.2018

Vítězství na Tatrovák Cupu obhájilo Tawesco

(Počet zobrazení: 327)
Pátý ročník turnaje v malém fotbale Tatrovák Cup ovládl tým Tawesca, který tak obhájil vítězství z minulého roku.

Kopřivnice (cab) – Poslední červ-nový den patřilo hřiště ZŠ M. Horákové pátému ročníku turnaje v malém fotbale Tatrovák Cup 2018, který zahájil ředitel obchodu a marketingu firmy Tatra Trucks, a. s., Kopřivnice Petr Hendrych a předseda sportovní komise při PV OS KOVO Vlastimil Kočí.

Turnaje se zúčastnilo šest týmů, jež byly rozděleny do dvou skupin. Z „áčka“ si postup do semifinále zajistil bez obdržené branky obhájce loňského prvenství Tawesco a v „béčkové“ skupině si stejně suverénně počínali hráči Tatry. Ani v semifinále oba celky nezaváhaly, Tawesco porazilo mužstvo Bike Fun 4:1 a Tatrováci si 5:2 poradili s reprezentanty obchodního úseku Tatry Nesselmasters.

Naopak Černý Petr zbyl ve skupinách na Metalurgii a Nápravy, které se mezi sebou utkaly o páté místo, jež nakonec obsadil druhý jmenovaný celek. Hráči týmu Nesselsmasters boj o třetí místo vzdali, a tak si pohár odnesli zástupci firmy Bike Fun po kontumačním výsledku 5:0. Na začátku finálového duelu se samozřejmě taktizovalo, ale v šesté minutě poslal Tawesco do vedení Pavel Kuchař. O čtyři minuty později Tomáš Socha vyrovnal a do druhého poločasu se šlo za nerozhodného stavu. Hned ve druhé minutě druhé půle utkání dostal Tawesco znovu do vedení Ondřej Chromečka a i přes velký tlak Tatry hráči Artuše Borucińského nakonec vítězství uhájili. Ceny pro všechny týmy i nejlepšího hráče, brankáře a střelce a cenu fair play pak předaly personalistky Tatry Zuzana Kleinová a Patricie Pustějovská.

Výsledky turnaje v malém fotbale Tatrovák Cup (Kopřivnice, V. ročník, 30. 6.): skupina A: Tawesco – Tatra Metalurgie 3:0, - Nesselmasters 8:0, Tatra Metalurgie – Nesselmasters 1:3; skupina B: Tatra Trucks – Bike Fun 1:0, - Nápravy 3:0, Bike Fun – Nápravy 3:0; utkání o 5. místo: Tatra Metalurgie – Nápravy 0:2; semifinále: Tawesco – Bike Fun 4:1, Tatra Trucks – Nesselmasters 5:2; utkání o 3. místo: Bike Fun – Nesselmasters 5:0kon.; finále: Tawesco – Tatra Trucks 2:1; cena fair play: V. Studený (Bike Fun); nejlepší hráč: A. Dočkalík (Tatra Trucks); nejlepší střelec: L. Lichnovský (Tawesco); nejlepší brankář: J. Neckář (Nesselmasters); sestava vítězného týmu Tawesco: A. Boruciński, D. Boruciński, J. Kocián, M. Daňhelka, L. Lichnovský, O. Chromečka, P. Kuchař, A. Alföldy.