Letní koupaliště v Kopřivnici - foto STUDIO TRINITY, s.r.o.

Kopřivnické noviny číslo 43/2022 ze dne 08.12.2022

Vikings zůstali v autobuse, ze stavu 1:5 vydřeli bod

(Počet zobrazení: 1687)
Kopřivnice (mha) - Florbalisté FBC Vikings Kopřivnice v utkání 13. kola východní skupiny Národní ligy prohráli po samostatných nájezdech v Pelhřimově. Na palubovce osmého týmu tabulky Vikingové nezvládli úvodní třetinu a ze stavu 1:5 se pak hodně nadřeli, aby v poslední třetině vybojovali alespoň bod za remízu. Zápas orámovaly dva hattricky – domácího Petra Zajíčka a hostujícího Ondřeje Kubátka. Po bezgólovém nastavení rozhodli domácí o bodu navíc v nájezdech. V dalším utkání třetí nejvyšší soutěže Vikingové hostí v neděli 11. 12. Opavu (17 hod.).

Spartak Pelhřimov - FBC Vikings Kopřivnice 7:6p (5:1, 1:2, 0:3 – 0:0)

Na první třetinu v Pelhřimově budou chtít florbalisté Kopřivnice asi rychle zapomenout. Druhý celek tabulky totiž na palubovce osmého Pelhřimova prohrál první dvacetiminutovku 1:5. „Asi jsme první třetinu zůstali v autobuse s řidičem a na hřišti bylo pouze a jenom domácí družstvo,“ komentoval lakonicky velmi špatný úvod zápasu trenér hostujícího celku Lukáš Soukal. Naštěstí pro Vikingy se postupně začali zvedat a zápas vrátili do normálu. Po dvou třetinách vedli domácí stále ještě komfortně 6:3, ale v poslední části přišly chvíle hostů. V rozmezí osmi minut mezi 47. a 55. minutou třemi brankami vyrovnali na 6:6 a šlo se do prodloužení. V něm nikdo nerozhodl a v následných nájezdech byli šťastnější domácí. Vikingové se tak vraceli domů s jedním bodem. Vzhledem ke katastrofálnímu úvodu a průběžnému stavu 1:5 však lze brát i bod jako dobrý. „Po tom špatném začátku jsme se od druhé části zvedli a dostávali jsme se do naší hry. Ve třetí třetině jsme už předvedli kvalitní výkon a podařilo se nám stáhnout náskok domácích. Dokonce jsme mohli rozhodnout v prodloužení, ale přesilovku jsme nevyužili. V nájezdech pak byli šťastnější domácí,“ hodnotil zápas trenér Kopřivnice Lukáš Soukal.

Branky: 9. Vlach, 15. Zajíček, 15. Zajíček, 16. Kutílek, 18. Zajíček, 40. Kalina, rozh. náj. Zajíček – 6. Kubátko, 30. Kubátko, 38. Nehera, 47. Kubátko, 52. Holaň, 55. Socha. Sestava Vikings Kopřivnice: Strakoš – Jiří Toman, Kresta, Nehera, Lichnovský, Popala, Michna – Kubátko, Kostelník, Socha, Kríž, Holaň, Opatřil, Janek, Jan Toman, Jahoda.