Město Kopřivnice - Kopřivnické noviny ze dne 07.11.2019 - Také druhé kolo miniházené škol ovládla ZŠ EZ
Přírodní památka Váňův kámen - foto Ladislav Renner

Kopřivnické noviny číslo 39/2019 ze dne 07.11.2019

Také druhé kolo miniházené škol ovládla ZŠ EZ

(Počet zobrazení: 27)
Kopřivnice (cab) – Ve čtvrtek 24. a v pátek 25. října odehráli žáci prvního stupně základních škol z Kopřivnice a jejího okolí ve sportovní hale ZŠ E. Zátopka další kolo soutěže v miniházené, kterou zaštiťuje Český svaz házené.

Stejně jako v úvodním kole obě ligy vyhrála bez jediné prohry družstva domácí školy. „Béčko“ v Beskydské lize, která měla svůj turnaj na programu ve čtvrtek, si suverénně poradilo jak se Štramberkem, který obsadil druhé místo, tak i s oběma dalšími kopřivnickými školami. Mniší pak těsně porazilo ZŠ sv. Zdislavy a vybojovalo třetí příčku. V pátek nastoupili na palubovku děti z Lašské ligy, v níž opět dominovala ZŠ E. Zátopka pod názvem Wunder Team. Druhé místo vybojovala ZŠ 17. listopadu, která podlehla pouze domácímu družstvu, o jednu branku přehrála Trojanovice a s o něco větším náskokem se vypořádala také se ZŠ Npor. Loma Příbor a ZŠ Kozlovice.

Výsledky 2. kola soutěže žáků 1. stupně ZŠ v miniházené (Kopřivnice): Beskydská liga (24. 10.): ZŠ E. Zátopka B – ZŠ Mniší 33:12, - ZŠ sv. Zdislavy 25:7, - ZŠ a MŠ Štramberk 26:16, ZŠ Mniší – ZŠ sv. Zdislavy 7:5, - ZŠ a MŠ Štramberk 5:13, ZŠ sv. Zdislavy - ZŠ a MŠ Štramberk 9:10; konečné pořadí: 1. ZŠ EZ B (84:35) 6 b., 2. ZŠ a MŠ Štramberk (39:40) 4 b., 3. ZŠ Mniší (24:51) 2 b., 4. ZŠ sv. Zdislavy (21:42) 0 b.; nejlepší střelci soutěže: 1. M. Pekar 52, 2. K. Pekar (oba ZŠ EZ B) 33, 3. T. Hawkins (ZŠ sv. Zdislavy) 27; Lašská liga (25. 10.): Wunder Team – Sedmnáctka 18:8, - ZŠ Npor. Loma Příbor 21:1, - ZŠ MŠ Trojanovice 22:6, - ZŠ Kozlovice 10:2, Sedmnáctka - ZŠ Npor. Loma Příbor 9:4, - ZŠ MŠ Trojanovice 13:12, - ZŠ Kozlovice 6:2, ZŠ Npor. Loma Příbor – ZŠ MŠ Trojanovice 6:4, - ZŠ Kozlovice 4:3, ZŠ MŠ Trojanovice - ZŠ Kozlovice 6:3; konečné pořadí: 1. Wunder Team (71:17) 8 b., 2. Sedmnáctka (36:36) 6 b., 3. ZŠ Npor. Loma Příbor (15:37) 4 b., 4. ZŠ MŠ Trojanovice (28:44) 2 b., 5. ZŠ Kozlovice (10:26) 0 b.; nejlepší střelci soutěže: 1. A. Šebrle 33, 2. M. Štěpán 32, 3. L. Šimíček (všichni Wunder Team) 22.