Pseudogotický kostel sv. Bartoloměje z roku 1894 - foto Petr Šimčík

Kopřivnické noviny číslo 34/2022 ze dne 06.10.2022

Stolní tenisté zahájili novou sezonu úspěšně

(Počet zobrazení: 2121)
Kopřivnice (buk) – V sobotu 17. září se do Městské sportovní haly ve Frenštátu pod Radhoštěm sjelo 46 stolních tenistů ve věku od 8 do 21 let, aby prvním bodovaným turnajem zahájili novou sezonu. ASK Tatra Kopřivnice reprezentovalo celkem 10 mladých nadějí. Hráči byli rozděleni podle výkonnosti do divizí. V každé byly navíc utvořeny tři skupiny po třech soutěžících. Na vítěze skupin čekal souboj o medailové pozice, druhé o 4. – 6. místo, třetí o 7. – 9. příčku. Divizi „C“ ovládl kopřivnický David Číž, který v cestě za vítězstvím musel odvracet 6 mečbolů v utkání proti svému týmovému kolegovi Nikolasi Matějovi. Ten nakonec obsadil 3. místo. Stejný scénář nastal v divizi „E“, vítězem se stal Martin Jašek, třetí skončil Šimon Polášek, šestý Tomáš Zeman a sedmý Michal Koza. Ještě lepších výsledků dosáhli mladí stolní tenisté v divizi „D“, kterou si jasně podmanili. Zlato bral Dominik Štefek, stříbro Lukáš Polášek a bronz David Klepač. Martin Klepač se umístil na 6. pozici. „Jsem velmi spokojen s výkony všech hráčů, čemuž odpovídají i výsledky,“ zhodnotil působení kopřivnické výpravy, která si z nedalekého Frenštátu pod Radhoštěm odvezla celkem 7 cenných kovů, trenér Miroslav Klečka.