Město Kopřivnice - Kopřivnické noviny ze dne 26.11.2020 - Stolní tenista Ondřej Pařil také letos patří k nejlepším hráčům kraje

(Počet zobrazení: 1039)
Stolní tenista Ondřej Pařil je jedním z nejlepších hráčů Moravskoslezského kraje a je oporou  družstev ASK Tatra Kopřivnice.
ILUSTRAČNÍ FOTO: KRISTINA ČABLOVÁ
Stolní tenista Ondřej Pařil je jedním z nejlepších hráčů Moravskoslezského kraje a je oporou družstev ASK Tatra Kopřivnice.

Kopřivnice (cab) – Mladý stolní tenista ASK Tatra Kopřivnice Ondřej Pařil navázal na své úspěchy z minulé sezony i v té letošní, kterou ovšem znovu narušila koronavirová pandemie a s ní související uzavření sportovišť, zastavení soutěží i tréninků.

Po prázdninové pauze začal v sobotu 5. září v Havířově prvním turnajem Krajský bodovací turnaj mládeže Moravskoslezského svazu stolního tenisu 2020/21. Ten by měl zahrnovat celkem osm turnajů, v nichž se utkají hráči a hráčky ročníku narození 2000 a mladší ve dvouhře. Všichni prezentovaní hráči jsou rozděleni do šestnáctičlenných skupin (divizí), před prvním turnajem podle pořadí v aktuálním nasazovacím žebříčku MSSST mládeže, v každém dalším pak dle umístění z předchozího turnaje. Po každém turnaji vždy dva hráči postupují do vyšší divize a jeden sestupuje do divize nižší. Systém soutěže v jednotlivých turnajích je třístupňový a hráči se v každém dalším stupni řadí do skupiny dle dosaženého umístění v předchozím stupni. Konečné bodové pořadí v seriálu turnajů v KBTM v jednotlivých věkových kategoriích pak bude využito pro nominaci na mistrovství ČR mládeže a krajské přebory mládeže MSSST.

Na úvodní turnaj KBTM do Bílovce se sjelo celkem 123 stolních tenistů a tenistek, kteří celý den hráli na 24 stolech. Sedmnáctiletý Ondřej Pařil byl na základě svých výsledků z minulé sezony nasazen v I. stupni v nejlepší skupině A, kde sice za dvě výhry a jednu porážku obsadil druhé místo, ale i to mu stačilo na postup do nejsilnější skupiny ve II. stupni. V té ubojoval vítězství 3:2 s Janem Szotkowským z Třince, podlehl však Filipu Tichavskému z Frenštátu pod Radhoštěm i Adamu Vitáskovi z Opavy a ve III. stupni tak bojoval o konečné 5.–8. místo. V této skupině si opět 3:2 poradil se Szotkowským, stejným výsledkem přehrál i Jakuba Hýla z KST Ostrava, prohra 2:3 s Michaelem Sedláčkem z TTC Ostrava jej nakonec zařadila na šestou příčku, ovšem čtvrtou mezi dorostenci (r. 2003 a mladší).

V turnaji se představil také Ondřej Mezera z Vlčovic (r. 2002), hrající však za TJ Frenštát pod Radhoštěm. Ten byl v I. stupni nasazen do divize B, nakonec si však celkovým 18. místem a druhým v divizi zajistil postup do elitní šestnáctky.

Druhý turnaj KBTM hostil v pondělí 28. září Bílovec a konkurence byla obdobná jako při úvodním klání. Na šestnácti stolech se utkalo 97 chlapců a 20 dívek. Ondřej Pařil jako nasazená pětka začal turnaj v nejlepší divizi ve skupině B. V ní ovšem nenašel přemožitele, jediný set mu sebral Ondřej Mezera. Stoprocentní zůstal kopřivnický stolní tenista také ve skupině I druhého stupně, čímž si zajistil postup do skupiny hrající o vítězství. A nakonec to byla hodně zamotaná zápletka. Pařil porazil Daniela Vitáska (KST Ostrava) a Adama Vitáska (KST Slezan Opava), ale ve třísetovém utkání podlehl Lukáši Slavíkovi (KST Ostrava). Shodně pět bodů měli Pařil, Slavík a Adam Vitásek, o umístění tak muselo rozhodnout až skóre. Nejlépe na tom byl Vitásek, Pařilovi připadla druhá příčka a Slavík skončil třetí.

Ondřej Mezera obsadil 14. místo a v Divizi A se udržel i pro příští turnaj. Ten se měl konat 28. října v Havířově, je však přesunut na 5. prosince, náhradní termín čtvrtého klání KBTM v Petrovicích u Karviné (za 17. 11.) ještě nebyl stanoven. Mimo jiné první klání Regionálních bodovacích turnajů mládeže (konaných pod hlavičkou Regionálního svazu stolního tenisu Nový Jičín), v němž v minulé sezoně oba sváděli vyrovnané souboje, se mělo uskutečnit 24. října ve Studénce, bylo však zrušeno.

Těsně pod stupni vítězů skončil Ondřej Pařil na Krajském přeboru dorostu, který pořádala v sobotu 26. září TJ Frenštát pod Radhoštěm. Jako nasazená pětka byl kopřivnický hráč zařazen v I. stupni do sk. B, v níž zvítězil. V nejlepší skupině II. stupně prohrál Pařil pouze s Jonášem Rakem (KST Ostrava), skončil druhý a to mu stačilo na postup mezi čtyřku usilující o titul přeborníka kraje. Bohužel se mu podařilo porazit pouze Jana Szotkowského z Třince a horší skóre s Rakem ho odsunulo na nepopulární čtvrtou příčku.

Pařil se velkou měrou podílel také na letošní dosud stoprocentní bilanci obou družstev ASK Tatra Kopřivnice v dlouhodobých soutěžích dospělých. „Áčko“ v Divizi mužů zvítězilo ve všech třech utkáních a v tabulce figuruje na třetí příčce, má však ještě zápas k dobru, stejně jako vedoucí Třinec. V této soutěži má Pařil bilanci ve dvouhře osm výher a jen dvě porážky, ve čtyřhře už se mu tolik nedařilo a obě prohrál. V Okresním přeboru I. třídy odehrál kopřivnický „B“ tým ze tří zápasů jen jeden, tudíž je v tabulce až desátý. Pařil v tomto utkání zvítězil ve čtyřhře a dvakrát ve dvouhře, dva singly však také prohrál.