Město Kopřivnice - Kopřivnické noviny ze dne 09.05.2019 - Poslední dubnový víkend zářili odchovanci místního hokeje
Pohled na Kopřivnici - foto Ladislav Renner

Kopřivnické noviny číslo 18/2019 ze dne 09.05.2019

Poslední dubnový víkend zářili odchovanci místního hokeje

(Počet zobrazení: 105)
Kopřivnice (cab) – Hvězdný poslední dubnový víkend zažil kopřivnický hokej, respektive odchovanci kopřivnického klubu a místní rodáci. V sobotu 27. dubna vychytal svou první nulu v české reprezentaci Patrik Bartošák, hájící v průběhu sezony branku extraligových Vítkovic a nyní přestupující do Třince. Český tým v tomto odvetném utkání Euro Hockey Challenge porazil Slováky v Nitře 2:0, Bartošák zneškodnil všech 27 soupeřových střel a byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání. Další nulu si pak připsal v sobotu 4. května na turnaji Carlson Hockey Game v Brně, kde Švédům pochytal všech 22 pokusů, Česko vyhrálo 3:0 a Bartošák byl opět zvolen nejlepším hráčem utkání. Těmito skvělými výkony si vybojoval účast na mistrovství světa.

V sobotu začalo v Ostravě také Mistrovství světa v para hokeji, kde na lavičce českého výběru působil rodák z Kopřivnice Jiří Bříza. Česko po výhrách 8:0 nad Japonskem, 6:1 nad Švédy a 4:0 nad Itálií šlo do čtvrtfinále z prvního místa. V něm za povzbuzování sedmi tisícovek diváků porazili čeští parahokejisté Norsko 5:0 a slavili postup do semifinále, v němž se střetli s favorizovanými Američany. Ti nedali českému výběru šanci a výsledkem 10:2 jej nasměrovali k boji o bronz. Historickou medaili však Češi nezískali, Koreji podlehli 1:4, nicméně i přesto vyprodaná hala (8 600 diváků, stejně jako při semifinále) bouřila.

Další výraznou kopřivnickou hokejovou stopu udělal v neděli 28. dubna Václav Varaďa, trenér Třince, který měl v šestém finálovém utkání Generali play-off Tipsport extraligy proti Liberci mečbol a usiloval o vylepšení loňského druhého místa. A povedlo se. Zápas byl sice vyrovnaný, ale v 57. minutě vstřelil rozdílovou branku Roth a vítězství Třince pak pojistil minutu a čtvrt před koncem Werek. Varaďa tak slavil další extraligový titul, v roce 2011 jej získal coby hráč a letos jako trenér.