Město Kopřivnice - Kopřivnické noviny ze dne 23.01.2020 - Petra Benišová byla opět k nezastavení
Muzeum Fojtství - foto STUDIO TRINITY, s.r.o.

Kopřivnické noviny číslo 3/2020 ze dne 23.01.2020

Petra Benišová byla opět k nezastavení

(Počet zobrazení: 259)
Kopřivnice (cab) – Badmintonové turnaje v novém roce nezadržitelně pokračují dál a kopřivničtí hráči v nich nechyběli ani o víkendu 11. a 12. ledna. Již v pátek vstoupili do celostátního turnaje GPA dospělých Těšínský pohár 2020 Memoriál Standy Krauze Martin Slíva a Jakub Sagáčik, ale ani jeden se z kvalifikace mužské dvouhry neprobojoval do sobotního hlavního turnaje. Ve čtyřhře však byli rovnou nasazeni do hlavního turnaje, v němž je ale v třísetovém utkání hned v prvním kole vyřadila dvojice Jiří Derka (BADMINTON FSpS MU) a Adam Ehm (TJ Sokol Polabiny Pardubice). Rovněž první zápas byl konečnou pro Elišku Kelnarovou s domácí hráčkou Beatou Fukalovou ve čtyřhře žen, které podlehly ve dvou setech Lucii Krejčové (BK Králův Dvůr) a Veronice Kubečkové (TJ Sokol Dobruška). Ve smíšené čtyřhře pak Sagáčik s Kelnarovou sice vybojovali vítězství nad mosteckou dvojicí Bedřich Valenta a Martina Krocová, v dalším zápase už však nestačili na 3.-4. pár mixu Víta Kulíška (TJ Astra Zahradní Město) a Lucii Krpatovou (TJ S. Polabiny Pardubice).

V sobotu 11. ledna pořádal Šumperk turnaj regionální úrovně GPC U17, v němž kopřivnická badmintonistka Petra Benišová zvítězila ve dvouhře i čtyřhře a druhé místo obsadila ve smíšené čtyřhře. Ve dvouhře potvrdila své turnajové nasazení, porazila tři soupeřky a ve finále ve dvou setech i Zuzanu Hrdinovou z B. O. Chance & Ridera Sport teamu. V deblu pak Benišová s Barborou Helešicovou z tohoto ostravského klubu zdolaly v třísetovém finálovém utkání Veroniku Jarošovou z Hradce Králové a Barboru Kulhánkovou z Pardubic. Ve smíšené čtyřhře figurovali Benišová s Patrikem Hrazdírou ze Sokolu Židlochovice jako turnajové dvojky, což nakonec potvrdili. V semifinále vybojovali ve třech setech vítězství nad pardubickou dvojicí Vojtěch Havlíček a Barbora Kulhánková, ve finále naopak podlehli ve třech setech dalšímu pardubickému páru Tomáš Urbanec a Apolena Bártlová.

Dalším kopřivnickým zástupcům se v Šumperku již tolik nedařilo. Tomáš Dostál vypadl ve dvouhře po třech setech s Adamem Křivkou z Lanškrouna a ve čtyřhře chlapců s Davidem Pešátem z Olomouce i v mixu s další kopřivnickou hráčkou Annou Slívovou se neprobojoval přes první kolo. Rovněž Slívová neuspěla v prvním kole jak ve dvouhře, v níž nestačila na Denisu Valentovou z Pardubic, tak ve čtyřhře dívek se Štěpánkou Čadovou z Rychnova nad Kněžnou.