Město Kopřivnice - Kopřivnické noviny ze dne 16.09.2021 - Napilno mají plochodrážníci i jezdci flat tracku
Skautské centrum Vanaivan - foto Yan a Baara Čelikovských - YB studio

Kopřivnické noviny číslo 32/2021 ze dne 16.09.2021

Napilno mají plochodrážníci i jezdci flat tracku

(Počet zobrazení: 1638)
Kopřivnice (cab) – Kola plochodrážních motocyklů se nezadržitelně točí dál a v permanenci jsou nejen kopřivničtí jezdci, ale především odchovanec místního klubu Jan Macek, který však již na většině akcí obléká vestu pražské Markéty. Ve finále Mezinárodního mistrovství ČR dvojic, které se konalo ve středu 25. srpna ve Slaném, ale spolu s Larsem Skupieńem reprezentoval Kopřivnici. Po dvou pádech polského jezdce a technické poruše na stroji v Mackově první rozjížďce nakonec dvojice obsadila třetí příčku. Jako náhradník byl připraven Jakub Sazovský.

Skvělým úspěchem skončila pro Macka Zlatá přilba SNP, jež se konala o čtyři dny později v Žarnovici. Mezi 20 jezdci z deseti evropských zemí vybojoval třetí místo. Skvělou formu si přivezl také na svou „domovskou“ dráhu na pražské Markétě, kde se poslední srpnový den završil juniorský šampionát. Do něj vstupoval se stejným počtem bodů jako Petr Chlupáč, Daniel Klíma ztrácel tři body. Zazávodit si chtěl také Jan Kvěch, který ovšem již nemohl získat titul. Nakonec se stal vítězem závodu, ale titul juniorského šampiona vybojoval Jan Macek, když v rozjížďce č. 11 porazil Chlupáče a tento jednobodový náskok na něj udržel až do konce. V závodě se představili i dva kopřivničtí jezdci. Radek Bambuch skončil se 4 b. třináctý a v konečném pořadí MČR obsadil 19. pozici (v U19 17.). Jakub Sazovský se 2 b. obsadil 14. příčku a v hodnocení MČR skončil o dvě pozice před Bambuchem.

Další den se plochodrážníci přesunuli do Pardubic na Přebor jednotlivců, kde však vinou prasklé pneumatiky v sedmé jízdě Jan Macek nedojel a nakonec obsadil čtvrté místo. Jakub Sazovský se do závodu neprobojoval z kvalifikace. Poslední letošní přebor jednotlivců se jel v neděli 5. září v Kopřivnici, domácím závodníkům se však nedařilo. Jakub Sazovský získal po bodu až ve svých posledních dvou rozjížďkách a skončil předposlední, Radek Bambuch nebodoval vůbec a uzavíral výsledkovou listinu. Kopřivnický odchovanec Jan Macek jedoucí za pražský klub obsadil s desíti body šestou příčku. Zvítězil jeho oddílový parťák Daniel Klíma, o další umístění na stupních vítězů musel rozhodnout rozjezd. Ten vyhrál Martin Málek (Březolupy) před Hynkem Štichauerem (Pardubice), čtvrté místo zbylo na Pražana Petra Chlupáče.

Seriál závodů v rámci mistrovství ČR však pokračoval o prázdninách také ve flat tracku. V půlce srpna hostil Divišov 5. a 6. závod, které se jely formátem TT, kdy se mohla použít přední brzda a jely se zatáčky doprava. V kategorii FT Veterán (stroje vyrobené před r. 1962) se v obou dnech umístil na stříbrné příčce Roman Marek a šestý skončil Karel Marek.