Technické muzeum Tatra - foto STUDIO TRINITY, s.r.o.

Kopřivnické noviny číslo 26/2022 ze dne 04.08.2022

Na kopřivnickém tartanu se běžela Zátopkova pětka

(Počet zobrazení: 1575)
Kopřivnice (cab) – V sobotu 2. července pokračoval XXIX. ročník Lašské běžecké ligy, seriál závodů pořádaný Atletickým klubem Emila Zátopka Kopřivnice, již devátým kláním, tentokrát se ale běhalo na tartanovém ovále letního stadionu. Desátého ročníku Zátopkovy pětky se zúčastnilo 34 mužů, devět žen a dvě juniorky a tento počet byl rozdělen do dvou rozběhů.

Dvanáct a půl okruhu, tedy pět kilometrů, možná trochu překvapivě zvládli nejrychleji zástupci kategorie čtyřicátníků. V čase 16:42 min. zvítězil Martin Holiš ze Starého Zubří a s odstupem téměř půl minuty doběhl druhý Robert Chrudina ze Stěbořic. Až třetí místo obsadil vítěz nejmladší mužské kategorie Milan Vinklárek z pořádajícího klubu AK EZ Kopřivnice výkonem 17:23 min. Mezi ženami opět kralovala juniorka Anna Slívová, rovněž z AK EZ Kopřivnice, jež dosáhla času 19:09 min. Věkově nejrychlejší žena tak byla časem 19:36 min. Barbora Lučanová z Nového Jičína.

Ze závodníků AK EZ se dále na stupně vítězů prosadili Jiří Kramoliš, třetí mezi muži 19–39 let, stejnou příčku obsadil David Mikala mezi čtyřicátníky, v kategorii muži 50–59 let zvítězil David Hanke a třetí skončil Jiří Štefek, v sedmdesátnících triumfoval Josef Kvita a v kategorii žen 40–49 let vyhrála Martina Mazáčová před Kateřinou Poláškovou.

Výsledky 9. závodu Lašské běžecké ligy 2022 Zátopkovy pětky (Kopřivnice, 2. 7., X. ročník): kategorie muži 19–39 let: 1. M. Vinklárek (Atletický klub E. Zátopka Kopřivnice) 17:23 min., 2. T. Valentík (Nový Jičín) 17:46 min., 3. J. Kramoliš (AK EZ Kopř.) 18:31 min.; kat. muži 40–49 let: 1. M. Holiš (Staré Zubří) 16:42 min., 2. R. Chrudina (Stěbořice) 17:09 min., 3. D. Mikala 17:43 min., 4. M. Sochor 18:14 min., 5. R. Raška 19:08 min., ...8. P. Polášek (všichni AK EZ Kopř.) 20:30 min., 9. M. Hrnčárek (Pomalé šípy Kopř.) 21:24 min.; kat. muži 50–59 let: 1. D. Hanke (AK EZ Kopř.) 18:40 min., 2. R. Baláž (Baláž Extreme-Team Frenštát p. R.) 20:13 min., 3. J. Štefek (AK EZ Kopř.) 22:07 min., ...5. P. Slíva (Pomalé šípy Kopř.) 23:30 min.; kat. muži 60–69 let: 1. P. Škrabánek (MK Seitl Ostrava) 19:51 min., 2. M. Vrobel (Vroblíci) 20:42 min., 3. P. Jadrníček (Pedro Poruba) 21:51 min., 4. P. Kahánek (Pohoda team Kopř.) 22:21 min., 5. S. Zátopek (AK EZ Kopř.) 22:26 min.; kat. muži od 70 let: 1. J. Kvita (AK EZ Kopř.) 21:42 min., 2. Beskydský Dědek (Klub důchodců) 30:18 min.; kat. ženy 19–39 let: 1. B. Lučanová (Nový Jičín) 19:36 min., 2. H. Legerská (SSK Vítkovice) 19:46 min., 3. K. Otevřelová (Čeladná) 21:20 min., ...5. H. Kramolišová (Kopř.) 30:21 min.; kat. ženy 40–49 let: 1. M. Mazáčová 20:00 min., 2. K. Polášková (obě AK EZ Kopř.) 20:49 min., 3. P. Agnan (Rozběháme Nový Jičín) 21:24 min.; kat. ženy od 50 let: 1. H. Mičková (Frýdek-Místek) 26:02 min.; kat. juniorky 16–18 let: 1. A. Slívová (AK EZ Kopř.) 19:09 min., 2. A. Pobořilová (Příbor) 24:20 min.