Město Kopřivnice - Kopřivnické noviny ze dne 23.01.2020 - Mladší žákyně usilují o návrat do nejlepší skupiny
Muzeum Fojtství - foto Ladislav Renner

Kopřivnické noviny číslo 3/2020 ze dne 23.01.2020

Mladší žákyně usilují o návrat do nejlepší skupiny

(Počet zobrazení: 231)
Kadetky kopřivnického volejbalového klubu na domácí palubovce nestačily na družstvo TJ Sokol Frýdek-Místek B, uhrály proti němu jen set.

Kopřivnice (cab) – V plném proudu je sezona volejbalistek KV Kopřivnice a již za půlku turnajů v Moravskoslezském přeboru se dostaly starší žákyně. V prvním i ve druhém turnaji hrála Kopřivnice ve skupině C, třetí ve skupině D, kam sestoupila kvůli poslednímu místu ve druhém turnaji. Vítězstvím si však znovu kopřivnické volejbalistky vybojovaly ve čtvrtém klání, které odehrály v neděli 12. ledna v Odrách, účast ve skupině C. A budou v ní i v pátém turnaji, jenž je na programu 9. února, protože sice prohrály s družstvy TJ Odry a TJ Sokol Frýdek-Místek B, ale porazily TJ Nový Jičín B, který nevyhrál ani jedno utkání a sestupuje do skupiny D. Z ní naopak do „céčka“ postupuje TJ Krnov, vítězný tým Frýdku-Místku pak nahradí z „béčka“ sestupující TJ Ostrava B.

Polovinu porcí turnajů v Moravskoslezském přeboru mají mladší žákyně. Kopřivnice první a druhý turnaj odehrála v nejlepší skupině, poté ale klesla do skupiny B. V ní odehrála třetí turnaj v sobotu 11. ledna ve Frýdku-Místku a bude v ní hrát i další kolo tuto sobotu v Novém Jičíně. Ve dvou setech kopřivnické volejbalistky porazily družstva Happy Sport Opava a VKB Frýdlant nad Ostravicí, ve třech setech i „béčko“ TJ Sokol Frýdek-Místek, ale po prohře s Frenštátem p. R. obsadily druhou příčku. Do skupiny C sestupuje Frýdek-Místek, odkud jej nahradí TJ Nový Jičín C, naopak vítězný Frenštát pod Radhoštěm nahradí ze skupiny A SK Slezan Orlová.

Kadetky se ve 21. a 22. kole Moravskoslezského přeboru skupiny B utkaly na domácí palubovce ZŠ 17. listopadu v sobotu 18. ledna proti „béčku“ TJ Sokol Frýdek-Místek, uhrály však proti němu jen set. V prvním zápase prohrály kopřivnické volejbalistky první sadu poměrem 22:25, ve druhé sice vybojovaly vítězství 25:23, ale Frýdek-Místek dotáhl utkání do zdárného konce (25:12 a 25:19). Ve druhém zápase se již Kopřivnici nepodařilo uhrát ani jeden set, ačkoliv první dva byly vyrovnané - prohrála je 23:25 a 21:25, v tom třetím už jasně dominovaly soupeřky, které zvítězily poměrem 25:10. Kopřivnické kadetky figurují v ta- bulce na šesté příčce z celkových devíti družstev, některá však mají odehrána dvě kola navíc, naopak páté Raškovice mají o dvě kola méně.