Město Kopřivnice - Kopřivnické noviny ze dne 16.09.2021 - Mladí házenkáři se podíleli na velkém úspěchu kraje
Pohled na Kopřivnici - foto Ladislav Renner

Kopřivnické noviny číslo 32/2021 ze dne 16.09.2021

Mladí házenkáři se podíleli na velkém úspěchu kraje

(Počet zobrazení: 1691)
Kopřivnice (cab) – Z téměř všech turnajů, kam mládežnická družstva kopřivnického klubu házené v rámci přípravy na blížící se sezonu přijela, si odvezla pohár za umístění na medailových pozicích. Mladší dorost obsadil na mezinárodním turnaji Polanka Cup, který se konal v Polance nad Odrou od čtvrtka 26. do neděle 29. srpna, druhou příčku, když ve finále podlehl domácímu celku 17:21.

O stejném víkendu bojovalo na turnajích také žactvo KH ISMM Kopřivnice a obě kategorie získaly pohár za celkové vítězství. Starší žáci jej přivezli z Kostelce na Hané, mladší pak ze Senice nad Moravou, kam byl z Horky nad Moravou turnaj kvůli nepříznivému počasí přesunut. Navíc individuální cenu si odvezl brankář František Juřena, který byl vyhlášen talentem turnaje. O týden později pak mladší žáci skončili třetí na turnaji ve Velké Bystřici, kdy utkání o bronz rozhodli proti Zubří až v sedmimetrových hodech.

Velkého úspěchu však dosáhla čtveřice kopřivnických hráčů Jiří Štěpán, Šimon Knesl, Vít Stoklasa a Vojtěch Polášek, kteří s výběrem Moravskoslezského kraje vedeným Jaroslavem Petřekem z Kopřivnice a Petrem Mazurem z Frýdku-Místku překvapivě ovládli první ročník mezinárodního turnaje Handball V4 Cup. Ten se konal od pátku 3. do neděle 5. září v Polance nad Odrou za účasti týmů Polska, Slovenska, Maďarska a Česka kategorie U14 a U15. Domácí družstvo reprezentoval výběr chlapců MS kraje tvořený házenkáři z Kopřivnice, Frýdku-Místku, Polanky nad Odrou a Ostravy. V úvodu turnaje si poradilo 37:22 se Slovenskem, poté remizovalo 26:26 s Polskem a nakonec překvapivě 28:22 porazilo favorizovanou maďarskou akademii NEKA, která disponuje mnohem lepšími podmínkami k tréninku než všechny tři zúčastněné země.