Město Kopřivnice - Kopřivnické noviny ze dne 06.12.2018 - Mladí fotbalisté skončili na domácím turnaji pátí
Muzeum Fojtství - foto STUDIO TRINITY, s.r.o.

Kopřivnické noviny číslo 43/2018 ze dne 06.12.2018

Mladí fotbalisté skončili na domácím turnaji pátí

(Počet zobrazení: 1274)
Po vítězných přípravkách FC Kopřivnice na halovém turnaji La Mia Pizza Cup brali mladší žáci (v pruhovaných dresech) tentokrát pátou příčku.

Kopřivnice (cab) – Po starších přípravkách se konal pátý ročník fotbalového halového turnaje La Mia Pizza Cup, pořádaný kopřivnickým fotbalovým klubem, také pro mladší žáky. V neděli 2. prosince se ve sportovní hale ZŠ E. Zátopka sešlo celkem deset družstev, včetně slovenského Liptovského Mikuláše. Týmy byly rozděleny do dvou skupin, v nichž se hrálo systémem každý s každým 1x13 min.

Kopřivničtí chlapci si ve skupině připsali bilanci dvou výher, jedné remízy a jedné prohry, a obsadili třetí místo. Tím se jim sice uzavřela cesta do bojů o nejlepší čtyři příčky, ale mohli usilovat o pěkné páté místo. A toho se jim také podařilo dosáhnout, když nejprve porazili Juřinku 3:2 na penalty po bezbrankové základní hrací době a poté si 3:1 poradili s „áčkem“ SK Hranice. Celkovým vítězem turnaje se stal „B“ tým SK Hranice, který v bezbrankovém finále nakonec zdolal 4:3 na penalty Liptovský Mikuláš. V individuálních oceněních byl z kopřivnických hráčů vyhlášen nejlepším brankářem Patrik Socha a jako nejlepší hráč domácího družstva byl zvolen Adam Zaoral.

Z výsledků halového turnaje ve fotbale ml. žáků La Mia Pizza Cup 2018 (Kopřivnice, 2. 12.): konečné pořadí turnaje: 1. SK Hranice B, 2. Liptovský Mikuláš, 3. FK Nový Jičín, 4. SK Hranice C, 5. FC Kopřivnice, 6. SK Hranice A, 7. TJ Juřinka, 8. 1. FC Poruba, 9. TJ Suchdol n. O., 10. Fotbal Fulnek; nejlepší brankář turnaje: P. Socha (FC Kopř.), nejlepší střelec turnaje: T. Vörös (SK Hranice B), nejlepší hráč turnaje: Š. Doležal (SK Hranice C), nejlepší hráč domácího týmu: A. Zaoral; sestava dr. FC Kopřivnice: P. Socha - J. Kylhof, S. Klempar, J. Bartoň, R. Janek, A. Zaoral, D. Pavlištík, J. Kresta, M. Sváček, L. Ručka.