Zřícenina hradu Šostýna - foto Ladislav Renner

Kopřivnické noviny číslo 40/2017 ze dne 09.11.2017

Místní atleti opět sbírali medaile

(Počet zobrazení: 95)
Kopřivnice (cab) – Závěrem října absolvovali kopřivničtí atleti několik závodů, a to především v terénu, na kterých se dokázali prosadit mezi nejlepší. V závodě Běhej Valachy, který se konal v sobotu 21. října ve Velkých Karlovicích, vybojovala početná výprava dětí AK EZ v silné konkurenci celkem 11 medailí. Ve svých kategoriích zvítězili Matyáš Bernatík, Lucie Křížková, Dalibor Drda, Daniel Hanzelka, Ivana Máchová a Viktorie Hanzelková, druhé místo obsadili Agáta Holubová, Jakub Holub, Kristýna Káňová a Matěj Melčák, třetí skončila Amálie Hanzelková.

Ve stejný den proběhl I. ročník Ostravického krosu, kde však vzhledem ke kolidujícím akcím taková konkurence nebyla. I přesto jsou umístění kopřivnické mládeže na stupních vítězů cenná. Pro prvenství si doběhly ve svých kategoriích Michaela Richterová a Patricie Pešlová a stříbrnou příčku pak obsadila Michaela Bělunková. Hned v neděli pořádal frýdecko-místecký atletický klub Štandl kros, kde však startovala jen hrstka kopřivnických závodníků, z nichž dva vybojovali bronz – Barbora Udvarosová a Mikoláš Bartoň. Tentýž den se běžel také XXI. ročník Kobeřického půlmaratonu, kde se na stupně vítězů prosadil z AK EZ Dalibor Krejčí, jenž bral v kategorii mužů B bronz a o 6 s porazil dalšího běžce AK EZ Stanislava Zátopka.

Dva kopřivničtí závodníci se pak na „bednu“ dostali v XVII. ročníku Porubského čtvrtmaratonu v sobotu 28. října. V hlavním závodě na 10 548 m doběhl celkově druhý i druhý v kategorii mužů do 39 let Ondřej Dobiáš z Kopřivnice, kategorii mužů nad 60 let pak suverénně ovládl Alexandr Neuwirth, jenž druhému Karlu Kravčíkovi nadělil tři minuty.