Přírodní památka Váňův kámen - foto Ladislav Renner

Kopřivnické noviny číslo 1/2018 ze dne 11.01.2018

Medaile sbírali atleti na krosových závodech i v hale

(Počet zobrazení: 1086)
Kopřivnice (cab) – Prosinec pro atlety AK E. Zátopka Kopřivnice vůbec neznamenal měsíc odpočinku, naopak závodů se, dokonce i během vánočních svátků, účastnili jak dospělí, tak i děti.

V sobotu 9. prosince si prvenství z XXXIV. ročníku Předvánočního běhu (8 km), který pořádal frýdecko-místecký klub, přivezl v kategorii mužů do 34 let Ondřej Dobiáš a v dětských bězích pak stříbro vybojovala v kategorii dívek r. 2008/09 (550 m) Barbora Udvarosová. Ve XXX. ročníku Vánočního krosu (6 km), který se v Bělském lese běžel v sobotu 16. prosince, se na třetí příčce umístil mezi sedmdesátníky Jiří Bednařík, přičemž všichni tři medailisté se vlezli do jedné minuty.

V pátek 15. a v sobotu 16. prosince čekaly žactvo AK EZ závody v ostravské hale, kde se sešla nebývalá konkurence dětí nejen z klubů celé Moravy, ale i z Čech či Polska. Jediným, kdo se prosadil na stupně vítězů, byla Hana Soukalová, jež zvítězila v běhu na 60 m překážek v novém osobním rekordu 9,82 s. Cenná je však i spousta umístění kopřivnických závodníků v první desítce, neboť v mnoha kategoriích startovalo přes padesát dětí.

Dospělí AK EZ pak závodili i během vánočních svátků. V úterý 26. prosince byl ve XL. ročníku Štěpánského běhu Porubou naprosto suverénní Alexandr Neuwirth, který v kategorii mužů 60-69 let zvítězil s pětiminutovým náskokem na Karla Kravčíka z Karviné. V pátek 29. prosince se na stupně vítězů prosadili dva kopřivničtí sportovci ve XXIII. ročníku Běhu do vrchu Mosty-Skalka (Memoriál Milana Podešvy), v němž běžci zdolávali 4km trať s převýšením 400 m. V kategorii mužů 50-59 let obsadil třetí příčku Jiří Zátopek z AK EZ a mezi juniorkami triumfovala jeho vnučka Nikola Chovanečková reprezentující SK Kopřivnice.

Běžcům AK EZ se dařilo také v Silvestrovském běhu Hrabovou, odkud si přivezli kompletní umístění na stupních vítězů. Kategorii mužů nad 60 let ovládl Alexandr Neuwirth s šestiminutovým náskokem na druhého Josefa Kvitu a ty ještě doplnil třetí příčkou v kategorii mužů 50-59 let Jaroslav Míčka.