Mateřinky závodily na akci Sportujeme s Emílkem

(Počet zobrazení: 65)
Akce Sportujeme s Emílkem pořádané ZŠ E. Zátopka se zúčastnilo šest mateřských škol a v obou disciplínách zvítězila MŠ Francouzská.
další fotografie

Kopřivnice (cab) – Stejně jako vloni se i letošního jedenáctého ročníku závodu mateřských škol s názvem Sportujeme s Emílkem, který ve své hale pořádala ZŠ E. Zátopka ve středu 21. listopadu, zúčastnilo šest místních mateřských škol, přičemž poprvé závodily děti z Brose Kids Clubu.

Stejně jako v loňském roce zvítězila MŠ Francouzská jak v běhu na 200 m, tak i v překážkovém závodě. Na dvoustovce pak obhájila loňské druhé místo MŠ Česká a třetí skončila tentokrát MŠ Krátká. Do finálového závodu jednotlivců na dvoustovce se probojovali dva zástupci MŠ Krátká, dva z MŠ Lubina a po jednom z MŠ Česká a MŠ I. Šustaly. Nejrychleji zvládl dva okruhy v tělocvičně vytvořené z florbalových mantinelů Václav Winkler (MŠ Krátká), druhou příčku obsadil Radim Cacek (MŠ Lubina) a třetí místo vybojoval Michael Petráš (MŠ Česká). Na překážkové dráze se za družstvem MŠ Francouzská umístila MŠ Krátká a s odstupem jedné sekundy skončila třetí MŠ I. Šustaly.

Výsledky závodů kopřivnických MŠ Sportujeme s Emílkem (Kopř., 21. 11., XI. ročník): běh 200 m: družstva: 1. Francouzská 47,81 s, 2. MŠ Česká 48,26 s, 3. MŠ Krátká 49,15 s, 4. MŠ Lubina 53,55 s, 5. MŠ I. Šustaly 54,58 s, 6. Brose Kids Club 1:08,46 min.; finále jednotlivců: 1. Václav Winkler (MŠ Krátká), 2. Radim Cacek (MŠ Lubina), 3. Michael Petráš (MŠ Česká), 4. Václav Bumbalík (MŠ Lubina), 5. Pavel Vazda (MŠ Krátká), 6. Antonín Hyvnar (MŠ I. Šustaly); překážková dráha družstev: 1. MŠ Francouzská 1:34,92 min., 2. MŠ Krátká 1:41,85 min., 3. MŠ I. Šustaly 1:42,96 min., 4. MŠ Česká 1:46,52 min., 5. MŠ Lubina 1:51,27 min., 6. Brose Kids Club „A“ 1:53,81 min., 7. Brose Kids Club „B“ 2:44,74 min.