Rozhledna Bílá hora - foto Petr Šimčík

Kopřivnické noviny číslo 36/2017 ze dne 12.10.2017

Kopřivničtí atleti završují závodní sezonu na dráze

(Počet zobrazení: 105)
Kopřivnice (cab) – Ačkoliv v září panovalo převážně podzimní počasí, běžce to od závodění jak na dráze, tak i v terénu vůbec neodradilo.

Mladí kopřivničtí atleti získali tři medaile ve Frýdku-Místku, kde se ve středu 20. září konal XLI. ročník Slezanské hodinovky. Na 400m ovále si pro stříbro doběhli Michal Mazáč a Barbora Udvarosová, bronz pak přidala Vendula Pavlíková, jež ve 12min. běhu urazila vzdálenost 2 804 m. Mezi dospělými, kteří kroužili na tartanu celou hodinu, obsadil mezi muži do 34 let druhou příčku Ondřej Dobiáš z Kopřivnice. Ten za 60 min. uběhl 16 606 m a za vítězným Janem Zemaníkem zaostal o necelých 100 m.

Dalším skvělým výsledkem se blýskl nejlepší člen AK EZ Václav Bitala. Týden po Běhu rodným krajem E. Zátopka vyhrál tentokrát první ročník Novojičínského půlmaratonu, který se za vytrvalého deště konal v sobotu 23. září. Trasu vedoucí z Masarykova náměstí po cyklostezce Koleje do Hostašovic a zpět absolvoval ve výborném čase 1:11:20 hod. a svému nejbližšímu pronásledovateli nadělil sedm minut. Na stupně vítězů se prosadili z AK EZ také Darina Krausová, jež doběhla druhá, a třetí příčku obsadil Martin Hrnčíř v kategorii mužů r. nar. 1972 a starší. Celkem se závodu zúčastnilo devět členů AK EZ a dalších osm závodníků či závodnic z Kopřivnice bylo bez klubové příslušnosti. Hned v neděli se konal v Ostravě druhý ročník Craft Runfestu, který se běžel jako otevřené mistrovství Moravy a Slezska v maratonu. Kromě této trasy byly na programu také půlmaraton, čtvrtmaraton, štafetový maraton, dětské běhy či nordic walking. Mezi muži M20 se v půlmaratonu umístil Ondřej Dobiáš na čtvrté příčce kvalitním časem 1:17:01 hod., přičemž všichni tři medailisté trénují v některém z atletických klubů.

V pondělí se pak mladším žákyním AK EZ vydařilo finále přeboru družstev Moravskoslezského kraje, když vybojovaly třetí příčku a na druhé Vítkovice ztratily pouze čtyři body. Největšími oporami týmu byly Hana Soukalová se ziskem 26 b., Adéla Tkáčová s 20 b., Ema Feilhauerová s 19 b. a 12 b. přidala na konto AK EZ Pavla Sopuchová. O další body se pak postaraly Lucie Bačová, Daniela Jeníšová, Sára Janáková, Alexandra Petričová, Sára Šebestíková, Nela Zahradníková, Dorota Sochová, Michaela Sochová a štafety – „áčková“ ve složení Bačová, Sopuchová, Dubová, Dorota Sochová a „béčková“ v sestavě Michaela Sochová, Šebestíková, Janáková a Jenišová. Třetím místem si tak děvčata zajistila postup do finále přeboru družstev Moravy a Slezska mladšího žactva, jež se uskutečnilo v neděli 8. října v Ostravě a kde obsadila osmou příčku.

Ve středu 27. září se šest závodníků AK EZ podílelo na zisku třetího místa Moravskoslezského kraje v mezikrajovém utkání mladšího žactva, jež hostila Olomouc. Nejvýrazněji se prosadila Hana Soukalová, která vyhrála běh na 60 m s překážkami a spolu s Adélou Tkáčovou přispěla ke třetí příčce štafety MS kraje. Chlapecká štafeta s Vojtěchem Frýdlem v sestavě pak obsadila druhé místo. Do první desítky v jednotlivých disciplínách se prosadili ještě Pavla Sopuchová (4. místo ve vrhu koulí), Adéla Tkáčová (7. místo ve skoku dalekém a 9. místo v běhu na 60 m), Hynek Bartoň (8. místo v běhu na 60 m) a Alexandra Petričová (9. místo v hodu oštěpem).

Ve čtvrtek pak pokračovala Lašská běžecká liga šestým závodem – XI. ročníkem Běhu v novojičínském parku. V mládežnických kategoriích startovalo celkem 196 dětí, mezi nimiž měli početné zastoupení i kopřivničtí reprezentanti. Z AK EZ vybojovali ve svých kategoriích zlatou medaili Barbora Hanzelková, Klára Máchová, Michal Mazáč, Bára Kahánková, Barbora Udvarosová, Daniel Hanzelka, Vanda Křížková a Ivana Máchová, stříbro brali Matyáš Bernatík, Olivie Pešatová, Julie Štefánková a Lucie Šenkeříková a bronz si odnesli Pavel Lacina, Michaela Richterová, Lucie Křížková, Josef Štefánek, Simona Šenkeříková a Ivana Máchová (ta, stejně jako L. Šenkeříková, běžela „dětskou“ i „dospěláckou“ trať). Z dalších Kopřivničanů se na stupně vítězů prosadili Nikola Chovanečková z SK Kopřivnice, vítězka kategorie mladších žaček, a Jan Toman z FBC Vikings Kopřivnice, jenž vyhrál kategorii starších žáků. Mezi dospělými, kteří absolvovali 5km trasu k Čerťáku a zpět, se prosadilo pět běžců AK EZ – v mužích B byl třetí Martin Hrnčíř, stejného umístění dosáhl Jiří Zátopek mezi muži C, kategorii mužů D ovládl Josef Kvita před Petrem Jelínkem a v kategorii nejstarších účastníků skončil Petr Navara druhý. Třetí příčku pak ještě obsadil Josef Strakoš z Tatry Kopřivnice v mužích D.