Město Kopřivnice - Kopřivnické noviny ze dne 12.09.2019 - Kahánek s Krutílkem uspěli v Beskydské sedmičce
Letecký pohled na Kopřivnici - CBS Malované mapy

Kopřivnické noviny číslo 31/2019 ze dne 12.09.2019

Kahánek s Krutílkem uspěli v Beskydské sedmičce

(Počet zobrazení: 346)
Kopřivnice (cab) – Již po desáté se letos stovky sportovců vydaly zdolávat náročnou trasu Beskydské sedmičky, mistrovství ČR v Ultra SkyMarathonu jednotlivců a mistrovství ČR v horském maratonu dvojic. Celkem se do tohoto extrémního terénního závodu vydalo v pátek 30. srpna ve 22 hod. z třineckého atletického stadionu 400 jednotlivců a 1 320 dvojic, mezi nimiž nechyběla ani řada Kopřivničanů.

Trasa pro jednotlivce byla dlouhá 101,5 km s převýšením 5 550 m a vedla přes Javorový, Ropici, pod Travným, Kykulku, Lysou horu, Smrk, Čertův mlýn, Pustevny, Radhošť a Vel-ký Javorník s cílem na náměstí ve Frenštátě pod Radhoštěm. Trasa pro dvojice měřila 91,5 km s převýšením 5 040 m, místo Ropice se šlo přes Velký Lipový-sedlo a z Krásné rovnou na Lysou horu (bez Kykulky).

Skvělé druhé místo v kategorii dvojic mužů do 25 let vybojovalo kopřivnické duo Martin Kahánek a Jiří Krutílek, kteří trasu zdolali za 16:25:10 hod. Nutno však podotknout, že celkově mezi všemi dvojicemi obsadili až 39. příčku, přičemž nejrychlejší pár byl o téměř pět hodin rychlejší než Kahánek s Krutílkem. V téže kategorii pak 13. místo obsadili Jakub Bělík s Davidem Harabišem (oba Mniší). V další mužské kategorii 26-35 let bohužel závod nedokončili Jiří Beneš (Kopř.) s Ondřejem Klimešem (Štramberk) a František Krompolc (Kopř.) s Adamem Puchou (Velké Hoštice). V mužích 36-45 let v obrovské konkurenci 274 párů obsadili 22. příčku Roman Vaverka (Kopř.) a Radim Špaček (Frenštát p. R.), 36. příčku Jiří Kuchař (Kopř.) a Jiří Kuchař (Příbor), 71. příčku Dalibor Štůrala (Kopř.) a Ladislav Ivan (Frenštát p. R.), 152. příčku Václav Lys (Kopř.) a Petr Bagar (Příbor) a 174. příčku Zdeněk Pustějovský (Kopř.) a Milan Bjaček (Lichnov). V mužských dvojicích 46-55 let dokončili B7 na 51. místě Petr Ondruch (Kopř.) s Františkem Janákem (Frenštát p. R.), dua Bohumil Kraus (Kopř.)-Ludvík Kraus (Vratimov), Jan Stacha (Kopř.)-Martin Košík (Jenštejn) a Tomáš Socha (Kopř.)-Mojmír Jančura (Ostravice) do cíle nedorazili.

V ženských párech 26-35 let skončily na šesté pozici kopřivnické závodnice Adéla Sobotková a Lucie Bujnošková a 15. místo obsadily Eva Balarynová (Kopř.) a Barbora Reisigová (Příbor), Marta Kozinová (Kopř.) s Michaelou Havlovou (Tichá) závod nedokončily. V kategorii dvojice ženy 36-45 let byly 43. Daniela Jurková (Kopř.) a Barbora Kociánová (Frenštát p. R.), v mixu 26-35 let se na 48. pozici umístili Tomáš Kahánek (Kopř.) s Ivanou Kopečkovou (Rýmařov), Alexandra Grabovská s Vratislavem Procházkou (oba Kopř.) závod nedokončili, a v mixu 36-45 let obsadili 71. příčku Tereza Sasínová (Kopř.) s Milanem Zmarzlákem (Bolatice).

Letos poprvé byl závod určen také pro jednotlivce. Jediným z kopřivnických účastníků, který dorazil do cíle, byl na 49. místě v kategorii mužů nad 41 let (147 startujících) Bohumil Sobotka. V téže kategorii závod po čtvrté kontrole vzdal Patrik Hejduk a v Čeladné pak své účinkování v B7 ukončila Gabriela Kopřivová (kat. ženy do 40 let, celkem 20 startujících).