Skautské centrum Vanaivan - foto Yan a Baara Čelikovských - YB studio

Kopřivnické noviny číslo 42/2022 ze dne 01.12.2022

K výhře Vikingy dotáhl hattrickem Jakub Kostelník

(Počet zobrazení: 1695)
Kopřivnice (mha) – Florbalisté FBC Vikings Kopřivnice v utkání 12. kola východní skupiny Národní ligy na domácí palubovce po dvou porážkách tentokrát porazili Hranice 6:5. Hrdinou utkání byl domácí Jakub Kostelník, který dal hattrick a přidal i jednu asistenci.

FBC Vikings Kopřivnice – FBC Hranice 6:5 (2:2, 1:2, 3:1)

Vikingové, kteří v předchozích dvou kolech národní ligy nebodovali, vstoupili do zápasu velice aktivně a po brankách Jana Tomana a Kostelníka rychle vedli 2:0. Jenže hosté se dokázali velmi rychle vrátit do hry a po první třetině to bylo 2:2. V prostřední části hry začalo být s domácími ještě hůře. Nejprve šli hosté ve 26. minutě dalekonosnou střelou do vedení a o chvíli později už to bylo 2:4, když hosté rychle proměnili přesilovku. Naštěstí pro domácí dal těsně před druhou přestávkou svůj druhý gól v zápase Kostelník a Vikingové byli v kontaktu, když před třetí dvacetiminutovkou prohrávali 3:4. Do poslední části vstoupili domácí výborně, když hned zkraje vyrovnal Holaň a bylo to 4:4. V 50. minutě dal Zátopek na 5:4 a v 55. minutě přišla velká chvíle domácího Jakuba Kostelníka, zkompletoval hattrick a poslal svůj tým do vedení 6:4. Na drama zadělali hosté krátce poté, když bleskově snížili na rozdíl jediného gólu. V závěru zkoušeli i power-play, ale Strouhal již další míček za svá záda nepustil. „Po dvou porážkách jsme potřebovali bodovat. Začali jsme dobře, ale po deseti minutách se nám hra rozsypala. V poslední třetině jsme naštěstí dokázali navázat na naši hru a tři body zůstaly doma,“ hodnotil zápas trenér vítězů Lukáš Soukal.

Branky: 10. Jan Toman, 11. Kostelník, 40. Kostelník, 44. Holaň, 50. Zátopek, 55. Kostelník – 12. Bitter, 15. Bitter, 26. Kušner, 31. Mikel, 56. Kratochvíl. Sestava Kopřivnice: Strouhal (Strakoš) – Jiří Toman, Socha, Kresta, Michna, Monsport – Zátopek, Kubátko, Kostelník, Holaň, Lichnovský, Opatřil, Janek, Jan Toman, Jahoda, Telčer.