Město Kopřivnice - Kopřivnické noviny ze dne 23.05.2019 - Judista Radek Rýpar získal dospělácký republikový titul
Lašské muzeum s expozicí věnovanou kopřivnické výrobě hliněného zboží a místnímu rodáku malíři Zdeňku Burianovi - foto Ladislav Renner

Kopřivnické noviny číslo 20/2019 ze dne 23.05.2019

Judista Radek Rýpar získal dospělácký republikový titul

(Počet zobrazení: 106)
Kopřivnice (cab) – První z letošních cílů si judista TJ Závišice Radek Rýpar splnil 27. dubna, kdy se stal mistrem ČR v kategorii mužů. A to ještě měsíc před šampionátem měl osmnáctiletý český reprezentant zlomenou ruku. V Jablonci nad Nisou, kde se mistrovství konalo, soutěžil ve váhové kategorii do 60 kg. V prvním kole měl volný los a výhra ve druhém nad Šimonem Filipcem z JUDO Beskydy jej posunula rovnou do semifinálového zápasu. V něm si poradil i s Jakubem Bohdálkem z JUDO Vysočina a ve finále vyzval Vincenta Skurku z týmu Železo Hranice, který v pavouku vyřadil favorita na celkové vítězství, svého oddílového kolegu Tomáše Berana. Rýpar se se Skurkou zná již z žákovských kategorií, a tak pro oba judisty nebylo lehké toho druhého něčím překvapit. Nakonec rozhodlo více zkušeností závišického judisty, který získal premiérový mistrovský titul mezi dospělými.

V sobotu 11. května byl v akci další závišický judista Jan Michálek, jenž soutěžil v krajském přeboru v Raškovicích v kategorii mladších žáků do 34 kg. Nejprve vyřadil Agnana Mathéa z Nového Jičína a po nerozhodném průběhu porazil na body Tobiase Mece z Orlové, ve finále však nestačil na aktivního Václava Bečku z Ostravy, bral stříbro a také důležité body do klíče k postupu na mistrovství ČR mladších žáků.

O další úspěch pro závišické judo se postaral junior Václav Jašek, který se s hranickými judisty vydal do Řecka, kde se v jeho hlavním městě konal 11. května mezinárodní turnaj. V kategorii nad 100 kg Jašek porazil oba své řecké soupeře na ippon a na nejvyšším stupínku si tak poslechl českou hymnu.