Muzeum Fojtství - foto STUDIO TRINITY, s.r.o.

Kopřivnické noviny číslo 32/2022 ze dne 22.09.2022

Hokejisté zakončili přípravu dalšími dvěma porážkami

(Počet zobrazení: 1713)
Kopřivnice (buk) – Kopřivničtí hokejisté, kteří se v minulé sezoně probojovali do vyřazovací fáze třetí nejvyšší ligy, zakončili letní přípravu dalšími dvěma porážkami. Na svém ledě nejprve 8. září hostili Ďábly z Nového Jičína. Právě ti jim vystavili v semifinále uplynulého ročníku stopku, když zvítězili v poměru 4:1 na zápasy. Kopřivnickým se však odplata ani tentokrát nezdařila. V defenzivně laděném utkání, v němž kralovali brankáři obou celků, si na první gól diváci museli počkat až do 44. minuty, když síť rozvlnil hostující Vít Konečný. Asistovali mu David Štefka a Jan Sluštík. Necelé dvě minuty před koncem se nejlépe ze všech dokázal v nepřehledné situaci zorientovat opět Konečný, který se prosadil podruhé. Na výsledku 2:0 pro Nový Jičín nic nezměnila ani hra domácích bez brankáře Baldíka. K desátému a zároveň poslednímu přípravnému střetnutí se na zimní stadion v Kopřivnici minulé úterý dostavili hráči AZ Havířov, týmu, který sestoupil z 1. Chance ligy do 2. ligy skupiny Východ. Skóre utkání otevřel již v 10. minutě hostující Dominik Pawliczek. O tři minuty později slavil se svými spoluhráči podruhé. Nepříznivý vývoj utkání mohl pro Kopřivnici zkorigovat unikající Dominik Suchý, byl ale faulován, čímž si vysloužil samostatný nájezd. Ten však neproměnil, nastřelil pouze tyč. Snížení se domácí hokejisté dočkali ve třetí třetině zásluhou Patrika Goly. Nejbohatší periodou na vstřelené branky byla poslední dvacetiminutovka. Na 1:3 nejprve zvýšil Jakub Apolenář, poté využil početní výhodu Matěj Mach, díky kterému se domácí drželi stále na dostřel. V závěru se v šesti hráčích v poli ještě pokusili vyrovnat, havířovský obranný val ale nepřekonali. Naopak Jiří Tvrdý vyhodil puk z obranného pásma a ten doputoval až do odkryté branky. Jednalo se o sedmou, v pořadí čtvrtou prohru Kopřivnice, kterou utrpěla v přípravném období. Třikrát dokázali zvítězit. ,,Odehráli jsme dobrý zápas s kvalitním soupeřem. Máme ještě jedenáct dní na to, abychom stihli zapracovat na našich slabinách. Nicméně i když jsme prohráli, převažují pozitiva,“ zhodnotil poslední přípravné utkání kopřivnický trenér Ladislav Majkus, který se svým týmem netrpělivě vyhlíží start nového ročníku 2. ligy sk. východ.

HC ISMM Kopřivnice – HK Ďáblové Nový Jičín 0:2 (0:0, 0:0, 0:2), branky Nový Jičín: Konečný 2; sestava Kopř.: Baldík (Kubáň) – Marek, Bail, Ficek, Petrek, Bartošák, Kyselý – Suchý, Velecký, Indrst, Fojtík, Pindel, Kleniar, Pargáč, Sluštík, Mach M., Brodek, Pavlík, Häring; HC ISMM Kopřivnice – HC Havířov 2:4 (0:2, 1:0, 1:2), branky Kopř.: Gola; Mach, Havířova: Pawliczek 2; Apolenář; Tvrdý, sestava Kopř.: Kubáň (Baldík) – Ficek, Bail, Bartošák, Hlaváč, Petrek, Marek – Mach, Pindel, Velecký, Kleniar, Pargač, Häring, Brodek, Suchý, Sluštík, Pavlík, Indrst, Gola