Muzeum Fojtství - foto STUDIO TRINITY, s.r.o.

Kopřivnické noviny číslo 43/2022 ze dne 08.12.2022

Hokejisté ve Vyškově znovu udeřili v prodloužení

(Počet zobrazení: 1692)
Kopřivnice (mha) – Hokejisté Kopřivnice v pátečním (2. 12.) 21. kole druhé ligy vyhráli i díky třem využitým přesilovkám na ledě silného Vyškova. O výhře rozhodli hned v úvodní minutě prodloužení, kdy se trefil kapitán Sluštík. Nyní se hokejisté třikrát představí doma – ve středu 7. prosince s Velkým Meziříčím (hraje se po uzávěrce tohoto vydání), v sobotu se Žďárem nad Sázavou a ve středu 14. prosince s Opavou (vždy od 18 hod.).

Hokej Vyškov – HC ISMM Kopřivnice 3:4p (2:0, 1:1, 0:1 – 0:1)

Zápas dvou týmů, které jsou hned za suverénním Znojmem na špici tabulky východní skupiny druhé ligy, v mnohém připomínal nedávný úspěšný zápas Kopřivnice na ledě Znojma. Tady také hosté prohrávali po první třetině 0:2, museli se zvednout a opět se jim podařilo utkání dovést až do prodloužení, kde velmi rychle rozhodli. Zápas však nezačal pro hosty zrovna šťastně. Ještě se nestihli ani pořádně rozkoukat a už domácí vedli v 10. minutě 2:0. Pak se hosté vrátili do zápasu a po gólech Suchého a Goly to bylo v polovině zápasu 2:2. Po opětovném vedení Vyškova se pak dlouho hrálo za stavu 3:2 pro Vyškov, aby tři minuty před koncem vyrovnal Mach na 3:3. V závěru museli hosté přežít oslabení, ale dotáhli to do prodloužení. V něm podobně jako před dvěma týdny hned v první minutě hosté udeřili. Kapitán Sluštík svižně objel branku, šikovně zasunul puk pod gólmana a rozhodl tak o bodu navíc pro Kopřivnici, která po Znojmu sundala v prodloužení také Vyškov. Trenér hokejistů Kopřivnice Ladislav Majkus si výhry na ledě silného soupeře náležitě vážil.

„Bylo to pro nás těžké utkání a jsme rádi, že jsme to zvládli. Ve třetí třetině jsme si řekli, že budeme ten tým, který bude trpělivě čekat na příležitost, a ta nakonec přišla a my vyrovnali. Skvěle kluci odmakali oslabení v posledních dvou minutách základní hrací doby a my mohli jít do prodloužení, kde skvělou akcí rozhodl Ondra Sluštík. Dva body z těžkého zápasu se silným soupeřem určitě bereme,“ hodnotil utkání trenér hokejistů Kopřivnice Majkus.

Branky a nahrávky: 3. Komínek (Čuřík, Mikulík), 10. Popelka (Kořenek), 30. Snášel (Weintritt, Studený) – 13. Suchý (Gola, Velecký), 29. Gola (Pindel), 58. Mach (Velecký, Sluštík), 61. Sluštík. Sestava Kopřivnice: Kubáň (Baldík) – Ficek, Már, Bartošák, Marek, Kyselý, Petrek – Pargač, Suchý, Gola, Urban, Kleniar, Pindel, Fojtík F., Sluštík, Mach M., Velecký.