Pohled na Kopřivnici - foto Petr Šimčík

Kopřivnické noviny číslo 42/2022 ze dne 01.12.2022

Hokejisté i podruhé v sezoně ztratili derby s Novým Jičínem

(Počet zobrazení: 1702)
Kopřivnice (mha) – Porážku v Novém Jičíně a následný neúspěšný reparát doma s Hodonínem si připsali v 18. a 19. kole druhé ligy hokejisté Kopřivnice. V dalším domácím utkání se svěřenci trenéra Ladislava Majkuse před- staví ve středu 7. prosince proti Velkému Meziříčí (od 18 hod.).

HK Nový Jičín – HC ISMM Kopřivnice 8:4 (1:1, 3:1, 4:2)

Po posvícení často přichází půst. A přesně tento případ potkal hokejisty Kopřivnice ve druhé lize. Svěřenci trenéra Ladislava Majkuse v předchozím utkání jako první v sezoně porazili Znojmo, a to dokonce na jeho ledě (4:3 v prodloužení), aby pak o čtyři dny později ve středečním utkání 18. kola prohráli v derby s Novým Jičínem. Zápas přitom začal pro Kopřivnici skvostně, když už v 10. vteřině se trefil kapitán Sluštík. Domácí však poměrně záhy vyrovnali. Ještě jednou sice šli do vedení hosté, když na 2:1 z jejich pohledu dával v 25. minutě Dluhoš, ale pak přišly tři góly Nového Jičína a po dvou třetinách to bylo 4:2 pro domácí. Zkraje třetí třetiny se ještě hosté přiblížili brankou Goly na kontakt (4:3), ale pak namísto vyrovnání přišly chvíle domácího hrdiny zápasu – útočníka Lehečky. Ten nejprve krátce po Golovi svou brankou ihned vrátil domácím Ďáblům dvoubrankové vedení a o chvíli nato v přesilovce pět na tři přihrál Franekovi na gól na 6:3. Pak už hosté naháněli sportovní zázrak, který se nedostavil, naopak domácí při power-play soupeře ještě dali dva góly přes celé hřiště do odkryté klece a bylo po zápase.

Branky a nahrávky: 6. Franek (Gebauer, Lehečka), 27. Maliník (Franek), 37. Handl (Štefka), 40. Lehečka (Gebauer, Franek), 44. Lehečka (Franek), 48. Franek (Lehečka, Hruška), 55. Gebauer, 58. Franek – 1. Sluštík O. (Velecký), 25. Dluhoš, 43. Gola (Pavlík, Pindel), 57. Velecký (Suchý, Sluštík O.). Sestava Kopřivnice: Kubáň (41. Slíž) – Bartošák, Dluhoš, Már, Ficek, Marek, Hlaváč, Petrek – Gola, Suchý, Brodek, Pargáč, Pavlík, Kleniar, Pindel, Velecký, Sluštík O. Fojtík, Mach, Indrst.

HC ISMM Kopřivnice – SHKM Hodonín 2:3sn (1:0, 0:1, 1:1 – 0:0)

V sobotním zápase (26.11.) šli do vedení domácí gólem Urbana. Hosté, kteří v předešlých dvou kolech naplno bodovali, v prostřední části srovnali a pak se dlouho čekalo na další branky. Ty přišly až v samotném závěru. Nejprve v čase 58:03 poslal hosty do vedení Peš, ale domácí se nevzdali a v závěru se na ně usmálo štěstí. Při power-play nahodili puk za bránu Hodonína, kam vyjel brankář Šurý a dlouho se chystal na rozehrání. Suchý ho obral o puk, rychle ho poslal před prázdnou branku a Filip Fojtík jej v čase 59:39 uklidil na správné místo – 2:2. V následném nastavení gól nepadl, když hosté prohospodařili dvouminutovou přesilovku a byli blízko gólu. V nájezdech o bodu navíc pro Hodonín rozhodl svým druhým zásahem v utkání Medek. Kopřivničtí tak od výhry ve Znojmě trochu tápou a nemohou chytit dech. „Nehrajeme poslední zápasy dobře a s Hodonínem jsme si bod nezasloužili. Můžeme poděkovat gólmanovi Kubáňovi, který předvedl excelentní výkon. Hodonín ukázal, proč má za sebou sérii výher, kterou prodloužil na našem ledě,“ uvedl trenér Kopřivnice Ladislav Majkus.

Branky a nahrávky: 11. Urban (Pavlík, Kleniar), 60. Fojtík (Suchý, Mach) – 31. Medek (Šmach), 59. Peš (Němec, Romančík), rozh. náj. Medek. Sestava Kopřivnice: Kubáň (Baldik) – Petrek, Már, Ficek, Dluhoš, Marek – Kleniar, Bartošák, Fojtík, Mach, Brodek, Pargáč, Pavlík, Urban, Indrst, Suchý, Pindel, Gola, Sluštík.