Přírodní památka Váňův kámen - foto Ladislav Renner

Kopřivnické noviny číslo 1/2018 ze dne 11.01.2018

Házenkáři se připravují na jarní extraligu

(Počet zobrazení: 1137)
Kopřivnice (cab) – Sen o Final4 Českého poháru se kopřivnickým házenkářům před Vánoci rozplynul. Ačkoliv ve středu 20. prosince porazili celek Nového Veselí v odvetném čtvrtfinálovém utkání 27:24, nesmazali tím čtyřbrankovou ztrátu z prvního zápasu na půdě soupeře.

Kopřivnice se v úvodu duelu dostala do vedení, ve 13. minutě sice o dva góly prohrávala, ale do šaten si přece jen nesla tříbrankový náskok. Začátek druhého poločasu kopřivnickým házenkářům vůbec nevyšel a poprvé skórovali až v šesté minutě. Nové Veselí si drželo odstup jedné či dvou tref, což jim stačilo. Když pak na 27:24 zvyšoval Bukovský, do závěrečné sirény scházelo již jen 10 s a to bylo na vstřelení potřebné branky málo.

„Nejsem spokojen, naším cílem byl postup mezi nejlepší čtyřku. Bohužel někteří hráči nedali do zápasu maximum, stejně jako ve Veselí, a nevím, proč tomu tak bylo. Strašně nerad prohrávám, takže mě mrzí, když hráč není správně nastavený na utkání. Chybovat může každý, ale bojovnost všech hráčů a lavičky je to minimální, co po každém hráči chci,“ zdůraznil po vyřazení z poháru vůdce kopřivnických házenkářů Lubomír Veřmiřovský.

O vánočních svátcích mělo mužstvo volno a s přípravou na jarní část extraligy, která Kopřivnici odstartuje v neděli 4. února zápasem v Plzni, začali již 2. ledna. „Sezona je vždycky nabitá, všechny víkendy jsou herní, tak si kluci potřebovali o Vánocích od házené odpočinout. V novém roce jsme pak začali kondičkou, a jelikož soutěž se blíží, v tomto týdnu již trénujeme i s balonem,“ přiblížil tréninkový proces týmu Veřmiřovský. Kopřivnice měla v minulém týdnu odehrát přípravné utkání s Topoľčany, ty ho ale kvůli marodce odřekly. První měření sil v novém roce tak bude pro kopřivnické házenkáře turnaj v Litovli o tomto víkendu, další týden se střetnou doma s Brnem a o týden později se Zubřím.

Ze statistiky odvetného utkání čtvrtfinále Českého poháru mužů v házené (Kopřivnice, 20. 12.): KH Kopřivnice – TJ Sokol Nové Veselí 27:24 (13:10), sestava a branky Kopř.: Žingor, Kuba – Střelec 5, Rachač 4, Zima, Mička, Petřík 6/5, Hardt, Fulnek 2, Švébiš, Očkovič 1, Krpelík, Mráz 1, Hanus 5, Bukovský 3, Unger; 7m hody: 5/5 – 3/3; vyloučení: 2:4.