Lašské muzeum s expozicí věnovanou kopřivnické výrobě hliněného zboží a místnímu rodáku malíři Zdeňku Burianovi - foto Ladislav Renner

Kopřivnické noviny číslo 42/2022 ze dne 01.12.2022

Házenkáři potvrdili bod z Prešova, dali první čtyřicítku sezony

(Počet zobrazení: 1705)
Házenkáři Kopřivnice (tmavší dresy) v 15. kole extraligy v tomto utkání doma rozstříleli Strakonice. Na snímku se probíjí obranou soupeře Radek Doležel.

Kopřivnice (mha) – Házenkáři Kopřivnice v 15. kole Chance extraligy dle očekávání porazili doma dvanácté Strakonice a nadále se drží v těsném kontaktu s první osmičkou, která půjde do play-off bojů o titul. K nejvyššímu vítězství sezony nakročili domácí výborně už v první půli, kterou vyhráli o osm gólů. Po změně stran se pak spustil brankostroj, který se zastavil až na číslovce 40. V dalším kole jede Kopřivnice v sobotu 3. prosince do Hranic a v sobotu 10. prosince přivítá doma Zubří (od 18 hod.).

KH ISMM Kopřivnice – HBC JVP Strakonice 1921 40:25 (17:9)

Házenkáři Strakonic přicestovali na čtyřsetkilometrovou štreku s pouhými dvanácti hráči a to už trochu předznamenalo to, jak se nakonec zápas vyvíjel. Domácí, posilněni předchozí remízou na půdě silného Prešova, na soupeře vlétli a rychle vedli 5:1 a náskok dále navyšovali. A to i díky skvěle chytajícímu Pšenicovi, který společně s obranou povolil hostům pouhých devět branek za poločas, a Kopřivnice pak šla do šaten s osmibrankovým vedením.

Po změně stran přišel doslova brankový uragán domácích. Ti náskok postupně navyšovali až na konečných patnáct branek, a dokonce se jim poprvé v sezoně podařilo vstřelit čtyřicítku. Kopřivničtí tak nejlepším možným způsobem potvrdili předchozí cennou remízu na půdě silného Prešova. „Po dlouhé době jsme měli tentokrát celý týden na přípravu a trénink a bylo to znát. Měli jsme čas na to, abychom se na utkání připravili. Kluci navázali na předchozí dobré výkony z Plzně a z Prešova. K zápasu přistoupili zodpovědně a s velkým důrazem v obraně, což bylo znát hlavně v prvním poločase, kdy nám dal soupeř jen devět gólů. Právě v první půli jsme si vytvořili rozhodující náskok, který jsme potom udržovali ve zbytku utkání,“ hodnotil vítězné utkání trenér Kopřivnice Aleš Chrastina.

Sestava a branky Kopřivnice: Pšenica, Žingor, Černota – Musálek 7, Střelec 7, Gřes 6, Lefan 4, Bukovský 3, Benitez 3, Petřík 3/2, Zima 2, Ježek 2, Doležel 1, Polcar 1, Kancel 1. Nejvíce branek Strakonic: M. Nejdl 6, Fencl 4, Baierling 4.

Další výsledky 15. kola: Maloměřice – Zubří 34:29, Nové Veselí – Jičín 27:25, Brno – Pleň 23:25, Karviná – Hranice 29:23, Lovosice – Prešov 28:26, Frýdek-Místek – Dukla Praha 28:32.