Město Kopřivnice - Kopřivnické noviny ze dne 21.10.2021 - Házenkáři cíl splnili, zvítězili v obou zápasech
Muzeum Fojtství - foto STUDIO TRINITY, s.r.o.

Kopřivnické noviny číslo 37/2021 ze dne 21.10.2021

Házenkáři cíl splnili, zvítězili v obou zápasech

(Počet zobrazení: 552)
Kopřivnice (cab) – Kopřivničtí házenkáři zvládli v minulém týdnu porci dvou zápasů skvěle. V úterý 12. října si ve třetím kole Českého poháru poradili s celkem MHK TAEDA Karviná, v sobotu 16. října pak na domácí palubovce brali dva body ve velmi důležitém duelu s Hranicemi, který se hrál jako sedmé kolo Strabag Rail extraligy.

V úterním pohárovém zápase vzdorovalo karvinské druholigové mužstvo MHK TAEDA celý první poločas, ten druhý však již byl v plné režii Kopřivnice, která tak s přehledem postoupila do osmifinálové fáze. V sobotu ji ovšem čekalo extraligové utkání s Hranicemi. Ty ještě letos nebodovaly, jenže body potřeboval jako sůl po dvou prohrách v řadě také kopřivnický celek. Zápas se od začátku vyvíjel podle papírových předpokladů a v 11. min. vedla Kopřivnice již 7:2. Na vývoj skóre reagoval hostující trenér oddechovým časem, ale ani ten nezafungoval a do šatny odcházely Hranice s mankem osmi branek.

Druhou půli sice zahájily nepovedeným útokem, načež kopřivnické vedení navýšil Hanus, pak ovšem přišla série pěti vstřelených branek hostů a ve 35. min. tak bylo skóre již jen 17:13 ve prospěch Kopřivnice. Ta ale drama nepřipustila, vedení si hlídala a v závěru ho ještě navýšila na konečnou podobu 30:22.

„Náš týdenní cíl jsme splnili. Postoupili jsme do dalšího kola Českého poháru a uhráli dva body s Hranicemi, takže naprostá spokojenost. V zápase s Hranicemi jsme odskočili hned na začátku a měli celý zápas pod kontrolou. Pouze nám trochu nevyšel začátek druhého poločasu, kdy jsme jasně upozorňovali, abychom si dali pozor na vstup. Soupeř dokázal snížit na rozdíl čtyř branek, ale poté jsme znovu odskočili a zápas v klidu kontrolovali,“ zhodnotil utkání kopřivnický trenér Lubomír Veřmiřovský.

Ze statistik házenkářů KH ISMM Kopřivnice v utkání Českého poháru (12. 10.) a 7. kola Strabag Rail extraligy (16. 10.): MHK TAEDA Karviná – KH ISMM Kopřivnice 25:36 (14:15); sestava a branky Kopř.: Žingor, Chalupa – Střelec 2, Ježek 3, Jan Gřes 8, Čadra 4, Petřík 2/1, Polcar 1, Adamovic 2, Brito Benítez 5, Musálek 1, Hanus 4, Bukovský 3; sedmimetrové hody: 2/2 – 1/1; vyloučení: 4:5; KH ISMM Kopřivnice – TJ Cement Hranice 30:22 (16:8); sestava a branky Kopř.: Žingor 1, Chalupa – Střelec 1, Ježek 3, Zima, Jan Gřes 8, Čadra 2, Petřík 1, Polcar, Grizelj 4/1, Adamovic, Doležel, Brito Benítez 3, Musálek 3, Hanus 4, Bukovský; sedmimetrové hody: 1/1 – 6/3; vyloučení: 5:7.