Skautské centrum Vanaivan - foto Yan a Baara Čelikovských - YB studio

Kopřivnické noviny číslo 14/2018 ze dne 12.04.2018

Hasičům se na závodech TFA moc nedařilo

(Počet zobrazení: 74)
Kopřivnice (hod) – Dva dobrovolní hasiči z Lubiny I – Drnholec se zúčastnili v sobotu 31. března TFA Vladislavský železný hasič, jenž byl, jak se ukázalo, nad síly mnohých startujících.

První z dvojice Lubinských startoval Radek Šmigura. Začátek závodu měl skvěle rozběhnutý, od roztažení hadic, smotání jedné hadice B, 80 úderů v hammerboxu, přenesení 2 ks 20kg kanystrů, vytažení 20 kg na lešení. Poté šel na figurínu, kterou se snažil marně dotáhnout, ale pořád sjížděla a nedařilo se vychytat správný úchop, a tak po trápení ze závodu odstoupil.

Po něm nastoupil Michal Plandor. Po prvních disciplínách nebylo co řešit, až na zaváhání pod lešením, kde se zdržel při odepínání jisticího lana od opasku. Poté šel na figurínu, kde se i jako většina závodníků trápil. Po nucených přestávkách při transportu figuríny sebral poslední síly a nakonec ji s vypětím všech sil dotáhl do cíle. Poté před ním stála 2m bariéra, kterou bohužel nepřeskočil, a jelikož už mu nezbyly síly, byl nucený ze závodu odstoupit. Oba závodníci se spolu s ostatními, kteří nedokončili, umístili na děleném 19. místě.

O týden později v sobotu 7. dubna se jako jediný člen týmu Lubiny Lukáš Petrželka zúčastnil závodu v Metylovicích, kde byly výsledné časy oproti loňsku z 90 % pod 3 minuty. Lukáš měl závod dobře rozběhnutý. Po překonání všech překážek a splnění předepsaných úkolů na závěr běželi závodníci podél fotbalového hřiště k cíli, kde museli ještě velkou pneumatiku dotáhnout až do cíle, čímž se zastavil výsledný čas. Lukášovi se nepodařilo překonat bariéru, což bylo jeho jediné zaváhání na trati, a tak skončil na 63. místě z 69 závodníků v kategorii mužů do 35 let.