Město Kopřivnice - Kopřivnické noviny ze dne 16.09.2021 - Běžecká liga pokračovala závody zaměřenými na vytrvalost i rychlost
Technické muzeum Tatra - foto STUDIO TRINITY, s.r.o.

Kopřivnické noviny číslo 32/2021 ze dne 16.09.2021

Běžecká liga pokračovala závody zaměřenými na vytrvalost i rychlost

(Počet zobrazení: 1622)
Kopřivnice (cab) – Po dvouleté odmlce se v rámci Letních slavností v Mniší konal v sobotu 21. srpna XXI. ročník Běhu oborou, náročný desetikilometrový závod s obrátkou u sochy lišky Bystroušky v hukvaldské oboře. Stejně jako v minulých letech i letos byl zařazen do Lašské běžecké ligy, a dokonce do kategorie „Super“, tedy s dvojnásobným bodováním.

Na start hlavního běhu se postavilo celkem 85 běžců, na které hned od začátku čekalo prudké stoupání. S celkově nelehkým profilem trati si nejlépe poradil známý ultraběžec Tomáš Štverák (TOP4Running TNF), který suverénně zvítězil v čase 36:29 min. Téměř minutu za ním zaostal druhý Robin Kramář (Brose Run) a třetí doběhl s desetisekundovým odstupem Tomáš Jakubec z AK Emila Zátopka Kopřivnice. V ženách s přehledem vyhrála Magdaléna Drastichová z MK Seitl Ostrava (41:11 min.), vítězka kategorie žen 35–44 let, druhé místo obsadila nejrychlejší běžkyně kategorie žen 19–34 let Anežka Pražáková z Bordovic (42:55 min.) a celkově třetí skončila Tereza Valentíková z Nového Jičína (44:36 min.).

První zářijový den pak pokračovala Lašská běžecká liga prvním ročníkem závodu na 3 × 1 km, kdy každý kilometr proběhl na jiném podkladě (silnice, kros, atletická dráha) a mezi jednotlivými běhy byla cca 20 min. pauza. Pořadí pak vzešlo ze součtu časů všech tří běhů. Nejnižší jej měl Jakub Ambros z pořádajícího klubu AK EZ (8:44 min.), který zvítězil celkově i v kategorii mužů 19–39 let. Druhé místo obsadil s pětisekundovou ztrátou Robin Kramář (Brose Run) a třetí v celkovém pořadí skončil časem 9:04 min. Marek Tretera (Sportguides Rožnov p. R.), vítěz kategorie mužů 40–49 let. V ženách byla suverénní juniorka Anna Slívová (AK EZ) se souhrnným časem 10:03 min., v celkovém pořadí druhé místo obsadila časem 10:35 min. vítězka kategorie žen 35–44 let Magdaléna Drastichová (MK Seitl Ostrava) a o 4 s více měla v konečném součtu další juniorka AK EZ Ivana Machová.

Výsledky kopřivnických závodníků v Běhu oborou (Mniší, 21. 8., XXI. ročník): hlavní závod na 10 km: kategorie muži 19–39 let: 3. T. Jakubec, 4. M. Vinklárek, 5. D. Mikala, 7. J. Kramoliš, 9. I. Karas (všichni AK EZ Kopř.), 12. P. Linduška (Vlčovice), 17. J. Kuchař (Mniší), 19. J. Grill (Pomalé šípy Kopř.); kat. muži 40–49 let: 1. M. Sochor, 3. R. Raška (oba AK EZ), 12. M. Štěpán (Mniší), 13. M. Cigánek (Pomalé šípy Kopř.), 14. L. Buzek (Lubina); kat. muži 50–59 let: 7. D. Hanke, 10. J. Štefek (oba AK EZ), 12. L. Richter, 13. P. Slíva (oba Pomalé šípy Kopř.); kat. muži od 70 let: 1. J. Kvita (AK EZ); kat. ženy 35–44 let: 2. K. Polášková, 4. M. Mazáčová (obě Pomalé šípy Kopř.), 5. A. Linhartová (AK EZ); kat. ženy od 45 let: 1. D. Krausová (AK EZ), 2. V. Richterová, 5. M. Máchová (obě Pomalé šípy Kopř.); závod dětí na 3 km: 1. M. Mazáč (AK EZ), 2. P. Lacina (SK Kopř.), 3. B. Filip, 4. M. Filip (oba Mniší), 6. R. Lacina (SK Kopř.), 8. O. Lacina (Mniší).

Výsledky kopřivnických závodníků v 3 × 1 km (Kopř., 1. 9., I. ročník): kat. muži 19–39 let: 1. J. Ambros, 3. D. Mikala, 6. J. Kozubík (všichni AK EZ), 7. J. Grill (Pomalé šípy Kopř.); kat. muži 40–49 let: 2. R. Raška (AK EZ), 4. M. Cigánek, 5. M. Hrnčárek (oba Pom. šípy); kat. muži 50–59 let: 2. D. Hanke (AK EZ), 4. P. Kahánek (Pohoda team Kopř.), 5. P. Slíva, 6. L. Richter, 7. J. Orság (všichni Pomalé šípy Kopř.); kat. muži od 70 let: 1. J. Kvita (AK EZ); kat. ženy 19–34 let: 1. K. Čablová (AK EZ); kat. ženy 35–44 let: 3. K. Polášková (Pomalé šípy Kopř.), 5. D. Valová (AK EZ), 6. K. Bortlová (Pohoda team); kat. ženy od 45 let: 1. D. Krausová (AK EZ); kat. juniorky 15–18 let: 1. A. Slívová, 2. I. Machová (obě AK EZ).