Muzeum Fojtství - foto Ladislav Renner

Kopřivnické noviny číslo 40/2017 ze dne 09.11.2017

Badmintonistky Špačková a Benišová zářily v Opavě

(Počet zobrazení: 74)
Kopřivnice (cab) – Další čtyři turnaje mají v říjnu za sebou badmintonisté BK Kopřivnice. V sobotu 7. října se na pomyslné stupně vítězů prosadili na turnaji GPC U15 v Přerově z kopřivnické pětice Adéla Špačková a Petra Benišová, jež obsadily dělenou třetí a čtvrtou příčku ve čtyřhře, a stejného umístění dosáhl také Jan Buček v deblu s Maciejem Breznenem z Karviné. Nikdo z Kopřivnických se neprosadil ve dvouhře, ale v ní se však muselo do finálového pavouka projít přes skupinu. Z ní se dále probojoval vítězstvím Jan Buček (celkem 29 hráčů bylo rozděleno do osmi skupin), ale prohrál hned první utkání „play-off“. Stejně dopadla také Adéla Špačková, která zůstala na raketě vítězky všech disciplín v turnaji Lucie Metzové z Klimkovic.

V sobotu 14. října se v Klimkovicích odehrálo poslední kolo soutěže smíšených družstev žáků oblasti Severní Morava, Kopřivnice ve všech třech zápasech zvítězila a obsadila konečnou třetí příčku se sezónní bilancí 11 výher a 5 porážek. O týden později se pak v Orlové-Lutyni konal C turnaj tentokrát kategorie U17 a v něm byli v akci kopřivničtí chlapci Jan Buček a Ondřej Štěpán, ale ani jeden se na medailové příčky neprosadil.

Kopřivnické badmintonistky Adéla Špačková a Petra Benišová výrazně promluvily do výsledkové listiny v Opavě, kde se v neděli 29. října konal „céčkový“ turnaj kategorie U13. Špačková ovládla dvouhru (mj. ve druhém kole vyřadila svou oddílovou kolegyni Annu Slívovou), když ve finále porazila ve třech vyrovnaných setech 2:1 právě Benišovou. Obě děvčata pak zvítězila ve čtyřhře a druhá skončila Slívová se Zuzanou Hrdinovou ze Šumperku. V mixu dokonce kopřivnické hráčky obsadily všechny medailové pozice. Zvítězila Benišová s Lubeníkem, stříbrnou příčku obsadila Špačková s Matušem a dělené 3.-4. místo vybojovala Slívová s Frýdkem. Chlapci BK Kopřivnice Radek Mikeska, Libor Raška a Jakub Raška na pomyslné stupně vítězů nedosáhli a jejich nejlepším umístěním byla ve čtyřhře dělená 5.-8. příčka.