Město Kopřivnice - Kopřivnické noviny ze dne 12.12.2019 - Badmintonisté na regionálním turnaji znovu uspěli
Pseudogotický kostel sv. Bartoloměje z roku 1894 - foto Petr Šimčík

Kopřivnické noviny číslo 44/2019 ze dne 12.12.2019

Badmintonisté na regionálním turnaji znovu uspěli

(Počet zobrazení: 292)
Kopřivnice (cab) - Kopřivničtí badmintonisté kategorie U17 a U19 na dalším turnaji regionální úrovně opět obsadili řadu umístění na stupních vítězů, na turnaji GPC ve Vendryni v sobotu 23. listopadu jich bylo celkem devět. Z vítězství se radoval Jan Buček ve dvouhře chlapců U19, který si při své cestě pavoukem poradil s nasazenou dvojkou, trojkou a ve finále i se čtverkou. Petra Benišová se v kategorii U17 mohla výhrou pochlubit dokonce dvakrát, a to ve dvouhře, v níž ve finále porazila svou oddílovou kamarádku Adélu Špačkovou, která tak skončila druhá, a ve čtyřhře s Barborou Helešicovou (Sportclub Ostrava), přičemž ve druhém zápase opět vyřadila Špačkovou, jež hrála s další kopřivnickou badmintonistkou Annou Slívovou. Další druhé místo však Špačková vybojovala v mixu kategorie U17 s Bučkem, když v semifinále zdolali nasazené jedničky a ve finále nestačili na dvojky turnaje.

V semifinále pak skončili, a dělené třetí a čtvrté místo tak obsadili z kopřivnického klubu Tomáš Dostál ve dvouhře U17 (podlehl nasazené jedničce) i ve čtyřhře s Janem Ptáčkem, Benišová s Vojtěchem Matušem z Ostravy v mixu téže kategorie (vypadli s pozdějšími vítězi) a Buček s Matějem Breznenem z Karviné v deblu kategorie U19 (nestačili na nasazené jedničky). Bez umístění na stupních vítězů skončil Adam Kašpárek v kategorii U17, jenž se ve dvouhře i ve čtyřhře nedostal dále než do druhého kola.

V sobotu 30. listopadu pak kopřivnický klub pořádal ve sportovní hale místního učiliště druhé kolo II. a III. ligy smíšených družstev severomoravské oblasti. Kopřivnické „áčko“ ve složení Martin Slíva, Jakub Sagáčik, Peter Vašíček, Marie Růžičková, Eliška Kelnarová, František Majerek a Marek Václavík bylo opět suverénní, družstvo Kabal team Karviná přehráli 8:0 (bez ztráty setu) a tým VŠB-VSK TU Ostrava porazili 7:1. Kopřivnickému „béčku“ bohužel chyběla druhá hráčka, tudíž vždy jeden bod ztratilo ve čtyřhře. V sestavě Dalibor Tůma, Jan Buček, Ondřej Chaloupka, Anna Slívová, Luděk Židek a Jaroslav Hývnar tak s Karvinou remizovalo 4:4, ale poté nestačilo v poměru 3:5 na „B“ tým Badminton Akademie Olomouc.