Pseudogotický kostel sv. Bartoloměje z roku 1894 - foto Ladislav Renner

Kopřivnické noviny číslo 22/2018 ze dne 07.06.2018

Atletický klub pořádal závod ligy minipřípravek

(Počet zobrazení: 1258)
Atletický klub E. Zátopka pořádal na hřišti ZŠ Alšova čtvrté kolo Atletické ligy minipřípravek. Družstvo děvčat v něm zvítězilo, chlapci pak skončili třetí.
další fotografie

Kopřivnice (cab) – Koncem května pokračovaly pro atlety AK E. Zátopka Kopřivnice soutěže družstev. V úterý 22. května absolvovaly starší žákyně v Třinci druhé kolo krajského přeboru, v němž obsadily z dvanácti družstev šestou příčku, ačkoliv získaly o 12 bodů více než v kole minulém, kde skončily páté. Body pro družstvo získaly Alžběta Rečková, Nela Drozdová (obě 10 b.), Ivana Máchová (8 b.), Hana Soukalová (6 b.) a Sabina Jeličová (4 b.).

Ve čtvrtek pak v Třinci bojovalo ve třetím kole krajského přeboru mladší žactvo. Děvčata vybojovala z 15 družstev skvělou čtvrtou příčku se ziskem 110 b., o které se postaraly Adéla Tkáčová (27 b.), Ema Feilhauerová (19 b.), Sára Šebestíková (18 b.), Michaela Sochová (16 b.), Adriana Holinková (11 b.), Simona Šenkeříková (6 b.), Michaela Bělunková (3 b.), Tereza Bartoňová (2 b.), Barbora Káňová (2 b.) a 6 b. získala ještě štafeta na 4 x 60 m ve složení Patricie Pešlová, Lucie Kremlingová, Barbora Káňová a Michaela Bělunková. Chlapci AK EZ skončili z 10 družstev pátí se ziskem 90 b., na kterých se podíleli Tobiáš Bartoň (20 b.), Daniel Hanzelka (15 b.), Max Bartoň (14 b.), Vojtěch Frýdl (10 b.), Josef Juřena (8 b.), Šimon Bartoň (6 b.), Vojtěch Raška (4 b.) a bodovaly také obě štafety. První ve složení Matěj Melčák, Vojtěch Raška, Josef Juřena a Damián Lojek získala 9 b., druhá v sestavě Jan Jašek, Šimon Veselý, Štěpán Marek a Šimon Bartoň přidala 4 b.

V sobotu 26. května pak měli v Břeclavi druhé kolo soutěže družstev dorost a junioři. Kopřivnice sice svá družstva v této kategorii nemá, závodníci AK EZ však hostují v týmech okolních klubů. Tomáš Bortel závodí v dresu juniorů SSK Vítkovice a stal se na jihu Moravy nejvíce bodujícím závodníkem družstva. Získal celkem 24 b. a ve vrhu koulí, hodu diskem i oštěpem si vylepšil osobní rekordy. Ve Vítkovicích v týmu juniorek hostuje také dorostenka Mia Schwarzerová, jež se ziskem 12 b. přispěla ke druhému místu družstva. Na čtvrtém místě dorostenek Frýdku-Místku se podílely z AK EZ Viktorie Hanzelková (12 b.), Vendula Pavlíková (6 b.) a Lucie Popová (4 b.) a z dorostenců získal jeden bod pro Frýdek-Místek Lukáš Cochlar.

Poslední květnový den za letního horka pořádal kopřivnický klub na hřišti ZŠ Alšova čtvrté kolo Atletické ligy minipřípravek, tedy jakýsi krajský přebor dětí r. 2009/10. Závodilo se v disciplínách 60 m překážek, 150 m, 60 m, 600 m, skok daleký, hod raketkou a štafeta 4 x 200 m, celkem na domácí půdě vybojoval AK EZ deset medailí. Stříbro získala Elena Nováková a bronz si odnesli Sofie Šnyrychová, Agáta Holubová, Stanislav Jabůrek, Michal Mazáč, Jan Richter, Damián Lojek, štafeta dívek ve složení Linda Chovancová, Barbora Máchová, Agáta Holubová, Sofie Šnyrychová a chlapecká štafeta v sestavě Stanislav Jabůrek, Jan Chalupa, Jan Richter a Michal Mazáč. Družstvo děvčat v tomto kole udrželo letošní neporazitelnost a v průběžném pořadí navýšilo své vedení na druhý Slezan Frýdek-Místek. Chlapci skončili v tomto kole třetí, v pořadí družstev jsou však za Slezanem druzí.